Fenrir
fot. ESL/Bart Oerbekke

Team Aster i Gambit Esports żegnają się z The Kuala Lumpur Major

Kolejny dzień rywalizacji w ramach The Kuala Lumpur Major zakończony. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj zostały rozegrane dwa ćwierćfinały drabinki wygranych oraz dwa kolejne mecze pierwszej rundy drabinki przegranych. Tym samym na placu boju pozostało dwanaście drużyn.

Z przebiegu dzisiejszego dnia z pewnością mogą być zadowoleni zawodnicy Ninjas in Pyjamas, którzy dość niespodziewanie pokonali Evil Geniuses w pierwszym meczu dnia. Choć inaugurująca potyczka powędrowała na konto podopiecznych Kanishki „BuLby” Sosale, to w dwóch kolejnych górą było NiP, dzięki czemu to Peter „ppd” Dager i kompani pozostali w drabince wygranych. Ich szczęśliwy los podzieliło Virtus.pro, które w bardziej przekonywującym stylu pokonało Fnatic wynikiem 2:0.

Następnie do walki stanęły formacje walczące o utrzymanie w zawodach. W pierwszym starciu drabinki przegranych zmierzyły się Team Aster i J.Storm. Mimo iż podczas fazy grupowej lepiej zaprezentował się zespół Lu „Fenrira” Chao, to dzisiaj nie podołał mieszance narodowościowej i po blisko godzinnym pojedynku pożegnał się z The Kuala Lumpur Major. Swoje szanse na mistrzostwo utraciło dzisiaj również Gambit Esports, które mimo udanego początku z czasem utraciło inicjatywę na rzecz Forward Gaming. Do przypieczętowania zwycięstwa w większości amerykańska drużyna potrzebowała niewiele ponad trzech kwadransów.

Tak prezentuje się komplet dzisiejszych wyników w ramach The Kuala Lumpur Major:

Poniedziałek, 12 listopada

Drabinka wygranych

6:00 Evil Geniuses 1:2 Ninjas in Pyjamas BO3
9:00 Virtus.pro 2:0 Fnatic Fnatic BO3

Drabinka przegranych

12:00 J.Storm 1:0 Team Aster BO1
13:00 Gambit Esports 0:1 Forward Gaming Forward Gaming BO1

Kolejne mecze czekają nas już jutro. O godzinie 3:00 w nocy rozpocznie się druga runda drabinki przegranych, którą zainauguruje pojedynek Alliance z TNC Predator. W ciągu całego dnia jutrzejszych zmagań poznamy cztery kolejne formacje, które pożegnają się z szansą na mistrzostwo pierwszego Majora w tym sezonie Dota Pro Circuit.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiany w terminarzu PLE, dziś tylko jedno spotkanie

Niedługo po tym, kiedy światło dzienne ujrzała informacja o wycofaniu się Teamu Kinguin z rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej, głos w sprawie zabrali s...