Niedługo po tym, kiedy światło dzienne ujrzała informacja o wycofaniu się Teamu Kinguin z rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej, głos w sprawie zabrali sami organizatorzy rozgrywek. Decyzja nie była jednak dla nikogo niespodzianką – dzisiejsze mecze Pingwinów zostały odwołane.

Warto przypomnieć, że ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa miała rozegrać w poniedziałkowy wieczór aż pięć spotkań. W jednym z nich miało dojść do hitowego pojedynku pomiędzy Kinguin a AGO Esports. Wyczekiwanego starcia nie będzie, a zgodnie z terminarzem odpoczywać będą także reprezentanci PRIDE, M1 Gaming, Invizy Gaming oraz Codewise Unicorns. Ci ostatni jednak nie mogą mówić o wolnym dniu, ponieważ na godzinę 22:00 zaplanowany jest jedyny pojedynek otwierający szósty tydzień zmagań – AGO podejmie wspomniane Jednorożce.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach Polskiej Ligi Esportowej:

12 listopada
22:00 AGO Esports vs Codewise Unicorns BO1

Organizatorzy ligi w swojej wypowiedzi za pośrednictwem Facebooka nie dali jednak wyraźnej odpowiedzi na pytanie co z dalszą częścią rozgrywek. Wszystkie informacje na temat harmonogramu przyszłych meczów, zasad przyznawania punktów za mecze z TK czy nagród finansowych zostaną opublikowane dopiero w niedalekiej przyszłości. Przypomnijmy, że Polska Liga Esportowa w obecnym sezonie dywizji mistrzowskiej swoich rozgrywek nagradza każdą piątkę premią 600 zł za jednorazową wygraną.

Planowo sezon zasadniczy miał potrwać jeszcze cztery tygodnie i zakończyć się na początku grudnia. Wedle przyjętych niedawno nowych zasad ostatnia drużyna w tabeli musi rozstać się z najwyższym szczeblem rozgrywek. Niewykluczone, że to właśnie Kinguin zostanie karnie przesunięte na dziesiątą lokatę, co oznaczać będzie spadek do dywizji profesjonalnej.