fot. ESL

Team Kinguin wycofuje się z Polskiej Ligi Esportowej

Napięty harmonogram rozgrywek na międzynarodowej i krajowej arenie stał się ostatnio głośnym tematem wśród polskiej społeczności CS:GO. Wszystko za sprawą AGO Esports, które ze względu na udział w wielu internetowych zmaganiach musiało poddawać niektóre spotkania walkowerem. Podobna sytuacja groziła Teamowi Kinguin, dla którego ostatnie tygodnie tego roku zapowiadają się niezwykle pracowicie. Aby uniknąć takich kłopotów, Pingwiny zdecydowały wycofać się z czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

O tej decyzji za pomocą Facebooka poinformował jako pierwszy Jacek „MINISE'” Jeziak, który w swojej krótkiej wypowiedzi argumentuje ten ruch potrzebą skupienia się na doskonaleniu swoich umiejętności i przygotowaniu stricte pod zbliżające się turnieje. Warto przypomnieć, że Polacy niedawno wrócili z wojaży za oceanem, gdzie zaliczyli niezbyt udany start w cs_summit 3. W ich kalendarzu na listopad znalazły się także wyloty do Tajlandii na Toyota Master Bangkok 2018 oraz na bardzo silnie obsadzone zawody SuperNova CS:GO Malta.

Drużyna MINISE’a z bilansem sześciu wygranych i czterech porażek plasowała się na trzecim miejscu w tabeli fazy zasadniczej czwartej edycji PLE. Pingwiny dziś miały rozegrać aż pięć batalii, w tym hitowe starcie z AGO Esports. Niejasne jeszcze jest, jak na ruch Kinguin zareagują organizatorzy rozgrywek, którzy jak dotąd nie wydali żadnego oficjalnego oświadczenia. Decyzję zespołu podzielają w znacznej większości kibice formacji, którzy wierzą, że sami gracze najlepiej wiedzą, co wyjdzie im na korzyść.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Starcie Akademii z Szatą Maga zainauguruje czwartą kolejkę Ultraligi

Po kilku dniach przerwy powraca Ultraliga, czyli nowe rozgrywki League of Legends na polskiej scenie. Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpocznie się czwarta...

>