fot. T-Mobile Liga Akademicka

Drugi tydzień T-Mobile Ligi Akademickiej przed nami

Standardowo, jak w każdy poniedziałek od początku listopada, rusza kolejny tydzień pełen esportowych emocji w T-Mobile Lidze Akademickiej. Zmagania zainaugurują rozgrywki w StarCrafta II, a przeciągu najbliższych dni zobaczymy w akcji uczestników zmagań League of Legends, Overwatcha oraz Rainbow Six: Siege.

Na dzisiejszy wieczór zaplanowano osiem spotkań w SC2 pomiędzy zawodnikami, którzy w ubiegłym tygodniu nie mieli okazji powalczyć o premierowe punkty w swoich grupach. Pierwsze ze starć rozpocznie się o 18:00, a duch rywalizacji nie będzie opuszczał nas do późnych godzin, bowiem na ostatni pojedynek poczekamy do 21:30. Przypomnijmy, że tytułu mistrza Ligi Akademickiej broni Szymon „Guru” Nieciąg, który drogę po kolejny triumf rozpoczął przed tygodniem od przekonywującego zwycięstwa.

We wtorek i środę na placu boju zobaczymy czołowe formacje studenckie w LoL-a. O otwarcie dorobku punktowego w grupie D powalczą triumfatorzy drugiego sezonu – Lwy z Politechniki Gdańskiej. Trzecią edycję rozgrywek zainaugurują starciem z Tytanami Politechniki Łódzkiej. Dobry start będzie na pewno bardzo pożądany w szeregach ekipy znad morza, bowiem ich największy konkurent, którym są Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej, znalazł się w tym samym zbiorze i może już poszczycić się premierowym triumfem z pierwszego tygodnia.

W kolejnych dniach w akcji zobaczymy między innymi ekipę AGHresorów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najlepsza drużyna akademicka w Overwatcha w Polsce zainauguruje rozgrywki ligowe derbowym starciem z Politechniką Krakowską. Mecz o prym w grodzie Kraka rozpocznie się w czwartek o 19:30, a półtorej godziny wcześniej na serwerze znajdą się Krasnale z Politechniki Wrocławskiej oraz Wikingowie reprezentujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Runda zmagań w Overwatcha zostanie zwieńczona w piątek.

Na deser kibicom rozgrywek akademickich przyjdzie obejrzeć rywalizację w debiutującym pod skrzydłami TMLA tytułu Rainbow Six: Siege. Na razie jednak organizatorzy nie podają dokładnego terminarza gier. Spotkania z całego tygodnia można zobaczyć na kanale Ligi Akademickiej. Aby zaczerpnąć wartościowej wiedzy na temat grania na poziomie akademickim odsyłamy do naszego materiału poświęconego temu aspektowi esportu.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fenrir

Team Aster i Gambit Esports żegnają się z The Kuala Lumpur Major

Kolejny dzień rywalizacji w ramach The Kuala Lumpur Major zakończony. Podobnie jak wczoraj, dzisiaj zostały rozegrane dwa ćwierćfinały drabinki wygran...