Gdy tylko z Cloud9 pożegnał się Tyler "Skadoodle" Latham, zaraz pojawiło się pełno nazwisk potencjalnych następców Amerykanina. Jak jeszcze w październiku informował Jarek "DeKay" Lewis, jednym z branych pod uwagę kandydatów miał być Matthew "Wardell" Yu z Ghost Gaming, niemniej teraz wiemy już, że Kanadyjczyk nigdzie się nie wybiera.

20-latek to były zawodnik m.in. Bee's Money Crew i Rogue, jednak od września ubiegłego roku jest on związany z Ghost. Od tego czasu Yu stał się głównym snajperem ekipy i zyskał miano jednego z najlepszych strzelców wyborowych w Ameryce Północnej. To w dużej mierze dzięki niemu drużyna otarła się od play-offy DreamHack Masters Stockholm 2018, a także jako druga po MIBR formacja zapewniła sobie awans na lanowe finały ESL Pro League. Nic więc dziwnego, że włodarze zdecydowali się przedłużyć z nim współpracę o kolejne kilka lat i podpisać nowy kontrakt – nie wiemy jednak jak długo będzie on obowiązywać.

Głęboko wierzę, że Wardell stanie się jednym z najlepszych zawodników CS:GO na świecie – przyznał w oświadczeniu Matt Dillon, dyrektor generalny Ghost. – Wierzymy w jego talent i z radością możemy obwieścić, że zdecydował się on przedłużyć swoją umowę z Ghost Gaming. Czekamy więc na niezliczoną ilość wspaniałych eliminacji z AWP oraz wygranych clutchy, które będziemy mogli oglądać przez kilka następnych lat – dodał na zakończenie.

Już w najbliższy weekend Ghost pojawi się w Atlancie, gdzie odbędzie się przedostatni w tym roku przystanek serii DreamHack Open. Na początku grudnia natomiast Wardell i jego koledzy wezmą udział w finałach ósmego sezonu ESL Pro League Season, podczas których walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 750 tysięcy dolarów.