Po miesiącu oczekiwań Gambit Esports ponownie może pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Do pozyskanego niedawno Dmitrya "dimasicka" Matvienki dołączył dziś bowiem Sergey "Ax1Le" Rykhtorov, dla którego będzie to pierwsza okazja do regularnej rywalizacji na tak wysokim poziomie.

Zaledwie 16-letni Rosjanin dotychczas związany był z mającym półamatorski charakter 5balls, wraz z którym wystąpił m.in. w zamkniętych eliminacjach do Minora CIS przed FACEIT Major London 2018. Ostatecznie jego ekipa nie zdołała wówczas awansować na zawody w stolicy Wielkiej Brytanii, ale sam Rykhtorov zaprezentował się na tyle dobrze, że zainteresowanie jego osobą wyraziło FlipSid3 Tactics. Nastolatek był przez krótki okres testowany w ramach ESEA Advanced, ale ostatecznie angażu nie otrzymał. Z kolei dwa miesiące temu przez kilka dni wspomagał Winstrike Team podczas zamkniętych eliminacji do WESG 2018.

W związku z przyjściem Ax1Le'a oraz wcześniejszym transferem dimasicka Gambit zdołało więc uzupełnić wszystkie luki powstałe w wyniku odejścia Abaya "Hobbita" Khasenova i Daurena "AdreNa" Kystaubayeva. Co ciekawe, w zespole pozostało już tylko dwóch zawodników, którzy pamiętają ubiegłoroczny triumf podczas PGL Major Kraków 2018, gdyż w międzyczasie do drużyny dołączył również Nikolay "mir" Bityukov. Tak czy inaczej, debiut nowego składu rosyjskiej organizacji nastąpi prawdopodobnie 17 listopada, bo właśnie wtedy startują zamknięte eliminacje do Minora CIS przed Intel Extreme Masters Katowice 2018.

W tej sytuacji skład Gambit Esport prezentuje się następująco:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Dmitry „dimasick” Matvienko
  • Sergey "Ax1Le" Rykhtorov