fot. Riot Games

SK telecom T1 rozpoczyna rozmowy dotyczące transferu Peanuta

Jak informowaliśmy dwa dni temu, SK telecom T1 szykuje się do rewolucji w swoim składzie. Jednym z zawodników, którzy mieli być brani pod uwagę przez koreańską organizację był Han „Peanut” Wang-ho, leśnik Kingzone DragonX. Choć obecny zespół Koreańczyka zaprzeczał, że prowadzone są jakiekolwiek rozmowy, to dziś portal Inven ujawnił, że potrójni mistrzowie świata rozpoczęli oficjalne starania o junglera.

Mimo że już wkrótce poznamy nowe składy drużyn grających w najmocniejszej lidze świata, to wciąż trudno jest mówić o tym, kto będzie reprezentował barwy SK telecom T1. Drużyna ta przez ostatni rok przechodziła przez poważny kryzys, który ma być powodem do przeprowadzenia zmian. I choć SKT nie chce rozstawać się z obecnym leśnikiem, Kangiem „Blankiem” Sun-gu, to rozpoczęło poszukiwania wśród graczy z rodzimej ligi. Mówi się,  że poza Peanutem obserwowanych było dwóch innych graczy, którzy mogliby wzmocnić skład, jednak to mistrz wiosennego splitu LCK jest faworytem włodarzy.

Co ciekawe, nie będzie to jedyny transfer SKT T1 w najbliższym czasie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów na scenie League of Legends, Choi „Locodoco” Yoon-seop, poinformował w swoim podkaście, że koreańska organizacja chce wzmocnić swój zespół także na dolnej alei. W miejsce Bae „Banga” Jun-sika pojawić się ma zawodnik Jin Air Green Wings, Park „Teddy” Jin-seong, jednak żadna ze stron nie potwierdziła jeszcze jakichkolwiek rozmów dotyczących tego transferu.

Jak jednak informuje portal Inven, negocjacje są dość powolne, jednak już wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących transferu. Kontrakt Peanuta kończy się, podobnie jak większości zawodników, już 19 listopada, co może ułatwić rozmowy z Kingzone DragonX. Sam zawodnik reprezentował już barwy SKT T1 w przeszłości, zajmując drugie miejsce podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne zmiany w compLexity Gaming

Po nieudanej końcówce ubiegłego sezonu Dota Pro Circuit compLexity Gaming rozpoczynało jesienne zmagania z trójką nowych graczy. Świeże nabytki nie pr...

>