Nisha
fot. ESL

Wielki finał The Kuala Lumpur Major już jutro! Czy Nisha wygra swojego pierwszego Majora?

W piątek 9 listopada szesnaście drużyn rozpoczęło walkę o mistrzostwo The Kuala Lumpur Major. Z upływem kolejnych dni formacja za formacją zostały eliminowane z dalszej rywalizacji. Po ośmiu dniach zmagań w stawce pozostały tylko trzy zespoły – Team Secret, Virtus.pro oraz Evil Geniuses. W przeciągu najbliższych godzin dowiemy się, który z nich będzie mógł podnieść trofeum w geście triumfu. Przed nami ostatni dzień The Kuala Lumpur Major!

Jutro zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze. Na początek w finale drabinki przegranych Virtusi podejmą EG. Dla zespołu Tala „Fly’a” Aizika będzie to już piąte z rzędu spotkanie w tejże drabince. Mimo ciągłej presji eliminacji Evil Geniuses póki co nie dało się pokonać i po dwóch dzisiejszych wygranych zapewniło sobie miejsce w czołowej trójce. Jutrzejszy rywal EG, Virtus.pro, miało jeszcze lepszą drogę do finału, bowiem dopiero dzisiaj poniosło pierwszą porażkę w meczu z Teamem Secret.

Na zwycięzcę tego meczu w wielkim finale Majora będzie czekał Team Secret. Dla zespołu Michała „Nishy” Jankowskiego będzie to szansa na wygranie trzeciego turnieju od przebudowy składu. To zwycięstwo może być szczególnie ważne, bo w związku ze zmianami w punktacji DPC sukces na Majorze mocno zwiększa szanse na udział w The International. I choć sam fakt obecności 18-letniego Polaka w finale Majora Doty 2 jest historycznym osiągnięciem dla naszej rodzimej sceny, to potencjalne zwycięstwo w jutrzejszym finale może być milowym krokiem Nishy na drodze do osiągnięć, które dla wielu wciąż pozostają tylko w strefie marzeń.

Harmonogram ostatniego dnia The Kuala Lumpur Major:

Niedziela, 18 listopada

Finał drabinki przegranych

4:00 Virtus.pro vs Evil Geniuses Bo3

Wielki finał

9:00 Team Secret vs Virtus.pro/Evil Geniuses Bo5

Transmisję z The Kuala Lumpur Major będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Tomasza „bandiTa” Borysa, a także na oficjalnym, anglojęzycznym kanale organizatora. Przypominamy, że zwycięzca całego turnieju zgarnie 350 tysięcy dolarów oraz 4950 punktów DPC. Wicemistrz pierwszego Majora w tym sezonie Dota Pro Circuit będzie musiał zadowolić się 170 tysiącami nagrody pieniężnej oraz trzema tysiącami punktów DPC. Po więcej informacji dotyczących The Kuala Lumpur Major zapraszamy na oficjalną stronę internetową zawodów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nisha

Nisha w finale The Kuala Lumpur Major! Team Secret pokonuje Virtus.pro

Kolejny dzień The Kuala Lumpur Major zapewnił nam nie lada emocje. Do rozstrzygnięcia dwóch z trzech meczów potrzeba było pełnych serii Bo3, a wyjątki...