fot. Blizzard/Robert Paul

CWoosH kończy karierę, by skupić się na pracy szkoleniowej

Na przestrzeni dwóch lat swojej zawodowej kariery Johan „CWoosH” Klingestedt miał okazję występować na najważniejszych imprezach na scenie Overwatch. Wygląda jednak na to, że Szwed nie poprawi już swoich osiągnięć, gdy, jak sam ogłosił, postanowił zawiesić myszkę na kołku.

Klingestedt to były reprezentant m.in. mousesports oraz Movistar Riders. Przez chwilę związany był również z Misfits, dzięki czemu otrzymał ostatecznie angaż w podległemu tejże organizacji Florida Mayhem. Nie da się jednak ukryć, że zarówno postawa ekipy z Miami-Orlando, jak i samego CWoosHa zachwycające nie były, wobec czego po zakończeniu pierwszego sezonu Overwatch League powstał plan przebudowy zespołu. A szwedzki tank w tych planach uwzględniony nie został, wobec czego zdecydował się skończyć z grą, by w całości poświęcić się pracy szkoleniowej.

Moja kariera zawodowego gracza dobiegła końca. Kończę z graniem, by skupić się na czymś, co interesowało mnie od pierwszego dnia w Overwatchu – trenowaniem – przyznał Klingestedt za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Przez ostatnie dwa miesiące, które spędziłem w domu w Szwecji, mogłem to wszystko dokładnie przemyśleć. Rezygnacja z gry to trudna decyzja. Przez jakiś czas pracowałem jednak jako nauczyciel i kocham to, a między pracą nauczyciela i trenera istnieje wiele podobieństw. Bycie zawodnikiem dało mi wgląd w pewne sprawy, którego mogą nie posiadać inni szkoleniowcy – dodał.

Najbardziej udanym okresem w karierze CWoosHa był czas spędzony w Movistar Riders – to właśnie z tym zespołem triumfował m.in. podczas HND Overwatch Invitational oraz Overwatch PIT Championship Season 1. Ponadto pod banderą Misfits sięgnął po wicemistrzostwo pierwszego ubiegłorocznego sezonu Overwatch Contenders, zaś z kadrą Szwecji stanął na najniższym stopniu podium Overwatch World Cup 2017.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Za nami SUPER GAME e-sport w Krzeszowicach

SUPER GAME e-sport żegna się z Krzeszowicami. Przez ostatnie dwa dni w powiecie krakowskim toczyły się zmagania w ramach kolejnej rundy LG Mistrzostwa...