fot. ESL

W Rainbow Six bez niespodzianki: G2 triumfuje podczas finałów Pro League

Nie da się ukryć, że Carlos „ocelote” Rodríguez zrobił złoty interes przejmując należący wcześniej do PENTA Sport skład Rainbow Six: Siege. Wszak jego nowi podopieczni już w swoim lanowym debiucie w nowych barwach sięgnęli po triumf w Six Major Paris 2018, zaś minionej nocy mogli świętować mistrzostwo ósmego sezonu Pro League.

Zawodnicy G2 Esports od samego początku uchodzili za głównych faworytów toczonych w Rio de Janeiro zmagań. Bardzo szybko udowodnili, że założenia takie były jak najbardziej zasadne, bo już w pierwszym swoim meczu rozprawili się z Immortals – chociaż samo spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, to nie da się ukryć, że samo starcie miało dość wyrównany przebieg. Tego samego nie można było za to powiedzieć o potyczce półfinałowej, w której naprzeciwko G2 stanęło Fnatic. Tutaj także padł rezultat 2:0, zaś Etienne „Magnet” Rousseau i spółka na obu rozegranych mapach… nie urwali faworytom choćby jednego punktu, przegrywając 0:6 i 0:6.

W wielkim finale brazylijskiej imprezy podopiecznym Thomasa „Shas[O]Udasa” Lee przyszło z kolei zmierzyć się z FaZe Clanem, na którą to ekipę raczej nikt nie stawiał. Ale ta nic sobie z tego nie robiła, bo już na inaugurację okazała się lepsza od faworyzowanego Evil Geniuses i teraz miała ochotę utrzeć nosa kolejnemu faworytowi. Niemniej chcieć a móc to dwie różne sprawy – chociaż Latynosi robili co mogli, by dotrzymać kroku bardziej utytułowanym oponentom, to w końcowym rozrachunku musieli uznać ich wyższość. I o ile pojedynek na mapie Bank rzeczywiście mógł zakończyć się zarówno wygraną G2, jak i FaZe, tak już spotkanie na Coastline było w pełni kontrolowane przez Joonasa „jNSzkiego” Savolainena i spółkę, którzy finalnie zatriumfowali 2:0.

Końcowy układ miejsc oraz podział puli pieniężnej finałów Pro League Season 8 prezentują się następująco:

1. G2 Esports 75 000 $
2. FaZe Clan 30 000 $
3-4. Fnatic, PET Nora-Rengo 15 000 $
5-8. Evil Geniuses, Immortals, Mock-it Esports, Rogue 8 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vitality

DH Open: Luminosity Gaming vs Team Vitality – statystyki wielkiego finału

Przedostatni w tym roku przystanek serii DreamHack Open to już historia. Ostatecznie po triumf w Atlancie sięgnęli Francuzi z Teamu Vitality, którzy w...

>