fot. T-Mobile Liga Akademicka

Czas na kolejny tydzień rywalizacji w T-Mobile Lidze Akademickiej

Do sesji coraz bliżej drodzy studenci! Rok akademicki rozkręca się z każdym kolejnym tygodniem, ale wraz z nim tempa nabierają także esportowe rozgrywki studenckie. Na nudę nie mogą narzekać uczestnicy T-Mobile Ligi Akademickiej. Poniedziałek oznacza start następnej kolejki zmagań.

Tradycyjnie, jak co poniedziałek, walkę na serwerze zainaugurują zawodnicy StarCrafta II. Jak dotąd najlepszym bilansem wśród wszystkich graczy legitymuje się Szymon „Ziggi” Filipek. Reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego jednak jako jedyny dotąd miał możliwość rozegrania dwóch starć, z których w obu przypadkach wyszedł z czystym kontem. Dzisiejsze zmagania rozpoczną Dawid „KoYa” Kochański oraz Gracjan „Vantaleran” Mielcarek, którzy powalczą o premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie. Ciekawie powinno być natomiast w meczu Karola „Tocona” Kuli z Radosławem „RadekDana” Danowskim, którzy zawalczą o samodzielny fotel lidera w grupie.

We wtorek i środę w akcji zobaczymy zawodników League of Legends i od razu zaczniemy z wysokiego „C”. W pierwszym starciu tej kolejki zmierzą się Finansiści oraz Krasnoludy – dwie ekipy, które jak na razie mają na swoim koncie po jednej wygranej. Podobna sytuacja czeka nas w drugim wieczornym starciu. O miano najlepszych w grupie B zagrają AGHresorzy i Koziołki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W środę natomiast o ligowe punkty powalczą zwycięzcy inauguracyjnych spotkań w zbiorach C i D. Wśród nich znaleźli się najwięksi rywale tego sezonu Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i Lwy z Politechniki Gdańskiej – triumfatorzy dwóch poprzednich edycji Ligi Akademickiej.

W kolejnych dniach do rywalizacji włączą się czołowe akademickie w Overwatchu. Wśród nich między innymi ekipa Smoków z Politechniki Krakowskiej, która w ubiegłym tygodniu dostała srogą nauczkę w derbowym starciu z ekipą reprezentującą Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Na serwerze powinno być też ciekawie z uwagi na starcie Koziołków z Pyrami. Derby stolicy Wielkopolski pomiędzy reprezentacją Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej będą również pojedynkiem o prym w grupie C.

W weekend czeka nas kolejna odsłona pojedynków o miano najlepszych w studenckim wydaniu Rainbow Six: Siege. W inauguracyjnym sezonie okazję do rozegrania dwóch bojów miała na razie tylko Wataha. Zawodnicy z Wojskowej Akademii Technicznej sprawdzą dyspozycję Orłów z Politechniki Warszawskiej. Dla tych drugich będzie to premierowe starcie w nowym tytule pod skrzydłami TMLA. Poza walką w stolicy interesująco może być także w grupie C, gdzie naprzeciw siebie staną dwie najlepsze ekipy tego zbioru – Inżynierzy oraz Wikingowie, a niedługo później do podobnej sytuacji dojdzie w grupie D. Tam o fotel lidera zawalczą ekipy Lwów i Ninja.

Wszystkie spotkania tego sezonu można oglądać na kanale T-Mobile Ligi Akademickiej na Twitchu. Transmisje obywają się każdego dnia tygodnia od godziny 18:00.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot nawiązuje współpracę z Marvelem. Komiks o Ashe już w grudniu

Dla wszystkich osób, które w League of Legends szukają nie tylko rozgrywki, ale również i fabuły, mamy dobrą wiadomość. Twórcy LoL-a, Riot Games, nawi...

>