fot. CD PROJEKT RED

Ogłoszono GWENT Skirmish, turniej dla streamerów Gwinta

Nie da się ukryć, że w kontekście esportu w Gwincie liczono na więcej. Gra karciana rodzimego CD PROJEKT RED nie była jednak w stanie wytworzyć wokół siebie profesjonalnej sceny choćby przypominającej tę związaną z Hearthstonem. Nie oznacza to jednak, że w umieszczonej w wiedźmińskim świecie karciance absolutnie nic się nie dzieje.

Wczoraj na przykład Redzi zapowiedzieli turniej pod nazwą GWENT Skirmish. Z uwagi na niewielkie zainteresowanie tytułem ze strony zawodowców postanowiono jednak pójść w stronę streamerów i to właśnie oni wezmą udział w nadchodzącej imprezie. Do rywalizacji przystąpi w sumie ośmiu zawodników z całego świata, którzy będą mogli transmitować zmagania za pośrednictwem swoich kanałów. Polskę na imprezie reprezentować będzie Mateusz „Brzoza” Brzeziński, który wcześniej zajmował się m.in. komentowaniem rozgrywek GWENT Challenger.

Pełna lista uczestników wygląda tak:

Ashlizzlle Brzoza crokeyz MasCa
McBeard MissLadyJay NOD SirPumpkn

Wszyscy gracze przydzieleni zostaną do dwóch grup, które rozlosowane zostaną 20 listopada. Wewnątrz nich zastosowany zostanie system round-robin, a wszystkie mecze odbędą się w formacie BO3. Informacje na temat fazy play-off GWENT Skirmish, którego pula nagród wyniesie 300 dolarów, otrzymamy z kolei dopiero za jakiś czas.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jensen

Jensen żegna się z Cloud9 i dołącza do Teamu Liquid. Pobelter poza składem

W sportowych kręgach często mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Tak samo można było myśleć o Cloud9, które jako jedyny reprezentant NA L...