STS
fot. Riot Games

Deft, PawN, Ucal oraz Rush rozstają się z KT Rolster!

Transferowe zawirowania na koreańskiej scenie z pewnością przysparzają niejednego entuzjastę profesjonalnych zmagań w League of Legends o gęsią skórkę. Ogromne zmiany w swoich składach szykują m.in. SK telecom T1, KING-ZONE DragonX oraz Afreeca Freecs, a teraz do tego grona możemy zaliczyć także KT Rolster, które nie przedłużyło kontraktów z czwórką zawodników. Swoją przygodę z KT zakończyli […]

Transferowe zawirowania na koreańskiej scenie z pewnością przysparzają niejednego entuzjastę profesjonalnych zmagań w League of Legends o gęsią skórkę. Ogromne zmiany w swoich składach szykują m.in. SK telecom T1, KING-ZONE DragonX oraz Afreeca Freecs, a teraz do tego grona możemy zaliczyć także KT Rolster, które nie przedłużyło kontraktów z czwórką zawodników. Swoją przygodę z KT zakończyli dzisiaj Kim „Deft” Hyuk-kyu, Heo „PawN” Won-seok, Son „Ucal” Woo-hyeon oraz Lee „Rush” Yoon-jae.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy o tym, iż ze składem KT Rolster po dwóch latach pożegnał się jeden z najlepszych wspierających na świecie, Cho „Mata” Se-hyeong. Dziś wiemy już, że nie będzie to jedyna zmiana w składzie mistrzów letniego splitu LCK. Pod koniec 2016 roku oprócz Maty do zespołu dołączyli także Deft oraz PawN, którzy byli wówczas uważani za absolutnie fenomenalnych zawodników. I o ile o Defcie nadal możemy tak mówić, to gwiazda PawNa nieco przygasła. Zresztą nie bez powodu nie był on wystawiany do pierwszego składu przez dłuższy czas (od marca bieżącego roku PawN zagrał tylko w jednym spotkaniu). Warto jednak zaznaczyć, że były już marksman KT Rolster rzekomo ma dołączyć do KING-ZONE DragonX, lecz informacje te nie został jeszcze potwierdzone.

Nemezis PawNa, czyli Ucal, dołączył do KT w maju ubiegłego roku – wówczas jako młody talent, który mógł trenować wspólnie z drużyną i uczyć się od swoich kolegów. Woo-heyon nie potrzebował jednak dużo czasu, aby wygryźć PawNa z wyjściowego składu KT Rolster, bo decyzja ta zapadła już w grudniu 2017 roku. Wraz z zakontraktowaniem Ucala jako pełnoprawnego zawodnika, KT postanowiło dać szansę Rushowi, który wczesniej występował na północnoamerykańskiej scenie. I o ile Ucala mogliśmy oglądać w pierwszym składzie KT, to o Rushu nie możemy powiedzieć tego samego, bo ten raczej był tylko tłem dla znakomitego Go „Score’a” Dong-bina.

Co ciekawe, kontrakty Score’a oraz Songa „Smeba” Kyung-ho również wygasły, ale organizacja nie ujawniła żadnych informacji na temat przyszłości obu zawodników. Nie wiemy zatem czy Score i Smeb zostaną w KT, czy też zobaczymy ich w przyszłym sezonie w innych barwach.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2K Selfie

Selfie oficjalnie wolnym agentem

Choć było to do przewidzenia, Marcin "Selfie" Wolski ogłosił za pośrednictwem Twittera, że poszukuje zespołu, w którym będzie mógł grać w najbliższym...