Team Kinguin nie wynagrodził swoim fanom wielu godzin oczekiwania na start drugiego spotkania w ramach Toyota Master Bangkok 2018. W rozpoczętym z trzygodzinnym opóźnieniem meczu Polacy ulegli 0:2 5POWER Gaming i z dorobkiem 3 punktów plasują się na razie w środku tabeli grupy B.

Team Kinguin
0 : 2 5POWER Gaming

(Toyota Master Bangkok – faza gr,)
11 7 Train 8 16
4 8
11 7 Dust2 8 16
4 8

Problemy Kinguin w tej potyczce zainaugurowała przegrana pistoletówka. I choć po chwili Pingwiny nadrobiły starty, a w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie, to jednak niedługo później inicjatywa znów była po stronie rywali. Do końca pierwszej połowy oba zespoły trzymały nas w niepewności, by ostatecznie swoją nieznaczną przewagę zasygnalizowała ekipa z Azji. Po zmianie stron wszystko w wykonaniu Wiktora "TaZa" Wojtasa i kolegów wyglądało naprawdę dobrze. Po triumfie w czterech pierwszych rundach mało kto przewidywał kataklizm polskiego zespołu. Ale jednak. Formacja znad Wisły w jednej chwili zapomniała jak skutecznie grać, a fakt ten bez skrupułów wykorzystał rywal. W efekcie zwycięstwo na pierwszej mapie powędrowało na konto 5POWER.

Druga odsłona batalii przyniosła jeszcze gorszy start w wykonaniu Polaków niż miało to miejsce na Trainie. Kinguin przez długi czas było tylko tłem dla przeciwników, którzy coraz odważniej poczynali sobie w tym meczu. Dopiero na finiszu pierwszej części Pingwiny doznały przebudzenia, ale finalnie i tak zdołały powtórzyć tylko wynik do przerwy z inauguracyjnej mapy. Kłopoty zawodników z Polski nawarstwiły się, gdy konkurenci zdołali zwyciężyć w czterech rundach po zmianie stron. W końcu zobaczyliśmy jednak odpowiedź antyterrorystów, ale naszą rodzimą piątkę stać było na przerwanie ofensywy rywala tylko jednorazowo. Po upływie kilku minut było już po wszystkim – 5POWER przypieczętowało triumf w całej serii.

Miejmy nadzieję, że na kolejne mecze przyjdzie czekać nam znacznie krócej. W następnej serii gier Kinguin podejmie pro100, a AGO Esports powalczy z TYLOO. Aktualne informacje na temat Toyota Master Bangkok 2018 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.