STS
fot. Riot Games

Były trener tegorocznych mistrzów świata dołącza do DAMWON

Kim Jeong-soo kilka tygodni temu doprowadził Invictus Gaming do mistrzostwa świata,  by następnie, ku wielkiemu zaskoczeniu obserwatorów sceny League of Legends, opuścić szeregi organizacji. Teraz wiemy już, kto będzie kolejnym pracodawcą Koreańczyka. W swojej karierze Jeon-soo współpracował z wieloma rozpoznawalnymi drużynami. Pod jego wodzą Samsung Galaxy zajęło drugie miejsce na Worlds 2016, zaś z Teamem […]

Kim Jeong-soo kilka tygodni temu doprowadził Invictus Gaming do mistrzostwa świata,  by następnie, ku wielkiemu zaskoczeniu obserwatorów sceny League of Legends, opuścić szeregi organizacji. Teraz wiemy już, kto będzie kolejnym pracodawcą Koreańczyka.

W swojej karierze Jeon-soo współpracował z wieloma rozpoznawalnymi drużynami. Pod jego wodzą Samsung Galaxy zajęło drugie miejsce na Worlds 2016, zaś z Teamem Dignitas zakończył wiosenny split NA LCS 2017 na ósmym miejscu. Od maja tego roku pełnił natomiast funkcję głównego szkoleniowca Invictus Gaming, z którym zajął drugie miejsce w letniej odsłonie LPL, a następnie sięgnął po trofeum na Worlds 2018.

Kilka dni temu Koreańczyk ogłosił jednak, że jest wolnym agentem i czeka na oferty od zainteresowanych nim drużyn. Można się było spodziewać, że nie będzie miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy, ale mało kto przypuszczał, że postawi właśnie na DAMWON Gaming. Zespół ten dopiero co zakwalifikował się bowiem do LCK, przedzierając się przez baraże, gdzie najpierw pokonał bbq Olivers, a następnie Team BattleComics.

Kim Jeong-soo w następujących słowach skomentował swój powrót do LCK:

Dostałem wiele ofert od drużyn z LPL, a Invictus Gaming próbowało przekonać mnie do zostania, ale chciałem podjąć się nowego wyzwania w DAMWON Gaming.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
KING-ZONE DragonX Khan

SKT T1 kompletuje skład. Na pokładzie m.in. Khan i Teddy

Zaledwie parę dni temu informowaliśmy o tym, że SK telecom T1 szykuje prawdziwą rewolucję w szeregach swojej dywizji League of Legends. Najbardziej ut...