STS
MIBR fer
fot. FACEIT

fer nie wystąpi na BLAST Pro Series Lisbon

Podczas odbywającego się w sierpniu turnieju ZOTAC Cup Masters 2018 Fernando „fer” Alvarenga ogłosił, że pod koniec roku przejdzie kolejną operację w swojej karierze. Menadżer Made in Brazil, Ricardo „dead” Sinigaglia przekazał więcej szczegółów odnośnie absencji dwukrotnego zwycięzcy Majora.

Zapytany przez ESPN Esports Brazil dead potwierdził, że 27-latek powróci do ojczyzny zaraz po finałach ESL Pro League Season 8, które zostaną rozegrane od 4 do 9 grudnia. Kilka dni po turnieju na duńskiej ziemi wystartuje BLAST Pro Series Lisbon, na którym MIBR będzie zmuszone do skorzystania z usług zmiennika. Gorącym nazwiskiem w kontekście zastąpienia fera jest jego były kolega z zespołu, Lincoln „fnx” Lau. O rok starszy od Alvarengi strzelec od kilku dni znajduje się w gaming housie MIBR-u, jednak menadżer formacji zapewnia, że nie jest on opcją rozpatrywaną przez drużynę.

Dla fera nie jest to pierwsza wymuszona przerwa od Counter-Strike’a w trakcie jego profesjonalnej kariery. W 2016 roku zawodnik przez miesiąc był wyłączony z gry z powodu operacji złamanego nosa przeszkadzającego w oddychaniu. Wówczas tymczasowo jego miejsce w składzie zajął Gustavo „SHOOWTiME” Gonçalves.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wadid

Wadid i Hjarnan coraz bliżej rozstania z G2 Esports?

Choć w kuluarach coraz częściej mówi się o zmianach na dolnej alei G2 Esports, wciąż nie ma oficjalnych informacji ze strony wywodzącej się z Hiszpani...