fot. Biuletyn AGH/Zbigniew Sulima

Kolejny tydzień zmagań w T-Mobile Lidze Akademickiej przed nami

Poniedziałek najczęściej kojarzony jest z czymś nieprzyjemnym. Nierzadko oznacza powrót do szkoły, na uczelnie czy do pracy. W esporcie akademickim pierwszy dzień nowego tygodnia przywołuje jednak zawsze dobre skojarzenia. Wszystko bowiem za sprawą nowej kolejki zmagań w T-Mobile Lidze Akademickiej.

Tradycyjnie na początek czekają nas zmagania czołowych akademickich graczy w StarCrafta II. Dziś w akcji ponownie zobaczymy obrońcę tytułu z poprzedniego sezonu – Szymona „Guru” Nieciąga. Reprezentant Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w ramach spotkania w grupie B podejmie Michała „Heisswassera” Gorywodę. Ciekawie powinno być w meczu dwóch niepokonanych dotąd zawodników zbioru A. Krzysztof „Flux” Inglot zmierzy z Sebastianem „Rodzynem” Leszczyńskim. Podobna sytuacja czeka nas w grupach E i G. O fotel lidera zawalczą odpowiednio Konrad „Angry” Pieszak z Dariuszem „HaPe” Kleczko oraz Tymoteusz „ArT” Makaran i Daniel „RezoX” Brzęk.

W dwóch następnych dniach nowego tygodnia do akcji wkroczą ekipy League of Legends. W ubiegłym tygodniu w meczu na absolutnym szczycie rozgrywek Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej pokonali triumfatorów drugiego sezonu – Lwy Politechniki Gdańskiej i objęły samodzielne przodownictwo w grupie D. Zawodnicy z północy Polski będą mieli okazję do rehabilitacji w środę. Wtedy zmierzą się z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego, która w tej edycji TMLA czeka na premierowe zwycięstwo. Kolejkę zainauguruje natomiast mecz Krasnoludów, które w tym sezonie mogą pochwalić się jak dotąd zerem po stronie strat z Pilotami.

W Overwatchu z kolei ciekawie powinno być w pojedynku w zbiorze A. Tam Krasnale z Politechniki Wrocławskiej, którzy w tym sezonie legitymują się bilansem map wynoszącym 8:0, podejmą Jagiellonów, którzy wcześniej najbliższym możliwym wynikiem pokonali Pumy. Do gry powracają także zawodnicy z Akademii Górniczo-Hutniczej. Najlepsza szóstka ubiegłej edycji TMLA czeka teoretycznie dość łatwa przeprawa. Na ich drodze stanie Piernikowa Gwardia z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W weekend zobaczymy oczywiście rywalizację w Rainbow Six: Siege – najnowszy tytuł, który zagościł pod skrzydłami Ligi Akademickiej. Na początek o swoje premierowe punkty powalczą przedstawiciele Alpaków i Ułanów. Z kolei na pierwszym miejscu w grupie B wyląduje triumfator pojedynku pomiędzy Apaczami z Lotniczej Akademii Wojskowej z Pyrami z Politechniki Poznańskiej.

Wszystkie spotkania możecie śledzić na oficjalnym kanale T-Mobile Ligi Akademickiej na Twitchu. Transmisje startują każdego dnia o godzinie 18.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

20 milionów euro inwestycji dla Teamu Vitality!

Na początku listopada informowaliśmy o tym, że Tej Kohli, miliarder związany zawodowo z technologią i robotyką, zamierza zainwestować w esport aż 50 0...

>