fot. ESL/Conor Beattie

Av3k, phaze i Pikawa poznali rywali podczas DreamHack Winter 2018

Rok 2018 nie rozpieszczał fanów Quake’a pod względem liczby zorganizowanych turniejów. Nic więc dziwnego, że najprawdopodobniej czeka nas już tylko jedna tegoroczna impreza, która rozegrana zostanie już w najbliższy weekend – mowa tutaj o DreamHack Winter 2018, w którym udział weźmie kilku polskich zawodników.

Maciej „Av3k” Krzykowski, Wiktor „phaze” Skwarczynski i Daniel „Pikawa” Pikalski – każdy z nich będzie rywalizować w zawodach indywidualnych, w których zobaczymy praktycznie całą międzynarodową śmietankę, ale akurat Polacy nie muszą się na razie tym kłopotać, gdyż przed nimi pojedynki w początkowych etapach. Swojego rywala nie poznał jeszcze Av3k, gdyż jemu przyjdzie zmierzyć się z Gregiem „cha1nem” Bouevitchem lub też Johanem „F1skiem” Larssonem. Z kolei phaze podejmie Romaina „dem0na” Leclercqa, zaś Pikawa stanie naprzeciwko Tylera „Steeja” Josepha.

Całą wyżej wspomnianą trójkę zobaczymy również podczas turnieju drużynowego, który rozgrywany będzie równolegle z indywidualnym. Av3k wraz z Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym wystąpią pod banderą Nemiga Gaming i w inauguracyjnym pojedynku zagrają z Corvidae lub Rage. Pierwszy lanowy występ w barwach Granit Gaming zanotuje z kolei phaze, który wespół z Nikolą „seriousem” Gojiciem zmierzy się z Cooked eSports. Na koniec warto wspomnieć także o Pompa Teamie, który, poza Pikawą, reprezentować będzie również wspomniany już dem0n – ta para postara się wyeliminować z dalszej gry Ascent.

Pary, w których rywalizować będą Polacy, prezentują się wobec tego następująco:

Turniej indywidualny Turniej drużynowy
phaze vs dem0n Nemiga Gaming vs Corvidae/Rage
Steej vs Pikawa Ascent vs Pompa Team
Av3k vs cha1n/F1sk Granit Gaming vs Cooked eSports

Zmagania Quake Champions w ramach DreamHack Winter 2018 potrwają do 2 grudnia – podczas zawodów drużynowych w sumie będzie można wygrać 120 tysięcy dolarów, podczas gdy łączna pula nagród turnieju indywidualnego wyniesie 80 tysięcy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze STS: Polacy nie będą faworytami inauguracyjnych spotkań SuperNova CS:GO Malta

W trakcie minionych jedenastu miesięcy mieliśmy zaskakująco wiele okazji, by oglądać na międzynarodowych lanach po kilka formacji z Polski jednocześni...