Dopiero co informowaliśmy was o podpisaniu kontraktu z Raymondem "kaSingiem" Tsangiem, a już teraz dochodzą do nas kolejne informacje na temat wzmocnień exceL Esports. Według tureckiego portalu Esporin do drużyny dołączyć mieliby: Marc "Caedrel" Robert Lamont, Fabian "Exileh" Schubert oraz Jesper "Jeskla" Klarin Strömberg. Skład zostałby uzupełniony przez jednego z trzech obserwowanych graczy górnej alei.

Jedynym graczem, który nie ma jeszcze doświadczenia na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Europie jest Jeskla. Ostatnie  półtora roku spędził on w hiszpańskich zespołach – MAD Lions oraz Movistar Riders, jednak tylko raz udało mu się zająć pierwsze miejsce podczas sezonu regularnego SuperLigi Orange. Choć na pewno brakuje mu tytułów, to bezsprzecznie można stwierdzić, że jest jednym z bardziej wyróżniających się graczy na hiszpańskim podwórku.

Caedrel oraz Exileh to gracze, których doskonale rozpoznają fani EU LCS. Choć obaj nie mogą uznać ostatnich miesięcy do udanych, gdyż ich zespoły – odpowiednio H2K oraz Unicorns of Love – nie dostały się do systemu franczyzowego LEC, to mogą oni cieszyć się z zainteresowania organizacji mających prawo do wystawienia swoich reprezentacji w tej lidze.

Według informacji, skład miałby zostać uzupełniony jednym z trzech kandydatów do objęcia posady zawodnika górnej alei. Jako faworyta wymienia się Ki "Expecta" Dae-hana, znanego europejskim kibicom z gry dla G2 Esports, ale obserwowani są także Pavle "Yoppa" Kostić, który grał ostatnio w Giants, a także Andrei "Orome" Popa, który oprócz występowania w barwach KIYF eSports Club, walczy w Polskiej Lidze Esportowej wraz z Czeską Husarią. Trenerem exceL Esports zostać miałby były trener H2K, Michael "Veteran" Archer.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej:

[caption id="attachment_171857" align="alignnone" width="1120"]