fot. ESL

ex-paiN X zdyskwalifikowane z eliminacji do The Chongqing Major

Organizatorzy The Chongqing Major 2019 nie mogą narzekać na nudę. Kilka dni temu integralność rywalizacji zaburzyły chińskie organy państwowe, które według licznych doniesień zdecydowały się wykluczyć z udziału w zawodach dwóch graczy. Skandalu nie zabrakło także w południowoamerykańskich kwalifikacjach do Majora, po zakończeniu których Valve zdyskwalifikowało zwycięzcę tych rozgrywek – test 123.

Amerykańsko-brazylijska formacja oparta na byłych zawodnikach paiN X na przestrzeni czterech pojedynków przegrała tylko jedną mapę i pewnie zapewniła sobie awans do głównej części turnieju. Nie spodobało się to jednak Peterowi „ppd” Dagerowi z Ninjas in Pyjamas, który ujawnił, iż gracze test 123 nie mieszkają obecnie na stałe w Ameryce Południowej, a udają się do niej jedynie na czas kwalifikacji. Takie zachowanie stoi w sprzeczności z regułami określonymi przez Valve, które nie pozwalają na krótkookresowe zmienianie regionów. Amerykański producent nie miał więc wyboru i przyznał slota na Majora trzeciej ekipie eliminacji – peruwiańskiemu Thunder Predator.

Tak na ten moment wygląda lista drużyn pewnych występu na drugim Majorze trwającego sezonu Dota Pro Circuit:

Virtus.pro Fnatic Fnatic TNC Predator
paiN Gaming NoPangolier Thunder Predator

The Chongqing Major 2019 odbędzie się między 19 i 27 stycznia. W puli nagród chińskiego wydarzenia znajdzie się okrągły milion dolarów oraz 15 tysięcy punktów DPC. W imprezie udział weźmie łącznie szesnaście ekip – piętnaście wyłonionych zostanie poprzez eliminacje, natomiast ostatnim potwierdzonym uczestnikiem stanie się triumfator The Bucharest Minor.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SuperNova Malta: NRG Esports vs Team Kinguin – statystyki graczy

Za Teamem Kinguin rozczarowująca inauguracja SuperNova CS:GO Malta 2018. Polska formacja była wszak skazywana na pożarcie przez NRG Esports, ale mimo...