fot. DreamHack/Adela Sznajder

Bravado i Heroic w półfinałach DH Open Winter

Wczoraj wieczorem poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia DreamHack Open Winter 2018. Do półfinałów szwedzkich rozgrywek awansowały Heroic i, uwaga, Bravado Gaming. Tak jest, to nie żart, skazywana na klęskę ekipa z RPA sensacyjnie pokonała OpTic Gaming oraz G2 Esports.

Rywalizację w szwedzkim Jönköping zainaugurowała batalia compLexity Gaming oraz x6tence Galaxy, z której górą zgodnie z oczekiwaniami wyszli przybysze zza oceanu. Chwilę później byliśmy świadkami pasjonującego boju między OpTic i Bravado, który ostatecznie zakończył się minimalną wygraną piątki występującej na co dzień w Ameryce Północnej. W kolejnym pojedynku Heroic bez większych problemów poradziło sobie z rewelacją ostatnich tygodni, czyli Teamem LDLC.com.

Na koniec pierwszej rundy spotkań G2 zanotowało udany debiut lanowy w nowym składzie i po ładnym comebacku zwyciężyło ENCE eSports. Mecze wygranych w obu grupach także nie zawiodły oczekiwań kibiców i przyniosły im wiele emocji. Po wyrównanym boju piątka Adama „friberga” Friberga rozprawiła się z compLexity, natomiast Bravado ponownie pokazało zimną krew i w samej końcówce zapewniło sobie zwycięstwo z drużyną Richarda „shoxa” Papillona.

Tak prezentują się wyniki pierwszego dnia DH Open Winter:

30 listopada
12:00 compLexity Gaming 16:10 x6tence Galaxy BO1
13:30 OpTic Gaming 14:16 Bravado Gaming BO1
15:00 Team LDLC.com 6:16 Heroic BO1
16:30 ENCE eSports 14:16 G2 Esports BO1
18:00 compLexity Gaming 10:16 Heroic BO1
19:30 Bravado Gaming 16:13 G2 Esports BO1

Transmisja z szwedzkiej imprezy dostępna jest na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. W puli nagród zawodów znalazło się 100 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Winter 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec marzeń o ESEA MDL, Codewise i GROM odpadają z play-offów ESEA Adavanced

Już w drugiej rundzie swoją przygodę z play-offami ESEA Advanced zakończyły obie polskie formacje. Zarówno Codewise Unicorns, jak i GROM F1RST przegra...

>