fot. DreamHack/Jennika Ojala

Av3k wicemistrzem DreamHack Winter 2018!

Po dłuższej przerwie Maciej „Av3k” Krzykowski ponownie może pochwalić się sporym sukcesem. Polski zawodnik, który rok temu stanął na najniższym stopniu podium Quake World Championship 2017, tym razem sięgnął po wicemistrzostwo DreamHack Winter 2018!

A nie da się ukryć, że 27-latek nie miał łatwego zadania, bo los raz po raz rzucał mu wymagających rywali. Jeszcze w pierwszej fazie zawodów reprezentant Nemigi trafił m.in. na Adriána „RAISY’ego” Birgány’ego i Johana „toxjqa” Quicka, a w drabince pojedynczej eliminacji wcale nie było łatwiej. Tam Polak z łatwością wygrał ze swoim kolegą z organizacji, Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym, by potem zafundować nam istny dreszczowiec. Losy pojedynku z Antonem „Coollerem” Singovem ważyły się aż do ostatniej chwili, a Krzykowski po awans do wielkiego finału sięgnął dopiero na piątej mapie dzięki zwycięstwu 3:2.

Ostatnią przeszkodzą na drodze Avka miał być Shane „rapha” Hendrixson, który dzień wcześniej sięgnął wraz ze swoim partnerem z Teamu Liquid, Timem „DaHanGiem” Fogartym, po triumf w zawodach drużynowych. Sam mecz był niestety jednostronny – Amerykanin w każdej z trzech potyczek, które wieńczyły zmagania w Jönköping, był zdecydowanie lepszy od swojego polskiego rywala i w każdej z nich pokonywał go aż 3:0. Tym samym gracz zgarnął drugie już trofeum na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy – jeszcze w październiku mógł on świętować mistrzostwo PGL Quake Champions Open.

Końcowa klasyfikacja turnieju indywidualnego Quake Champions podczas DreamHack Winter 2018 prezentuje się następująco:

1. rapha 30 000 $
2. Av3k 15 000 $
3-4. Cooller, k1llsen 7 500 $
5-8. agent, clawz, cYpheR, toxjq 2 500 $
9-12. DaHanG, dandaking, RAISY, Spart1e 1 250 $
13-16. baSe, cnz, serious, vengeurR 1 250 $
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAF zdobywa tytuł MVP SuperNova CS:GO Malta 2018

Po wielu próbach Team Liquid wzniósł wreszcie w górę mistrzowskie trofeum. Północnoamerykańska formacja okazała się bowiem najlepsza podczas zakończon...