fot. DreamHack

Bez zaskoczenia – G2 wygrywa turniej Rainbow Six podczas DreamHack Winter 2018

Podczas zmagań Rainbow Six: Siege faworyci nie zawiedli – po końcowy triumf w DreamHack Winter 2018 sięgnął międzynarodowy skład G2 Esports, który wielkim finale nie bez problemów poradził sobie z PENTA Sports. Co ciekawe, podopieczni formacji Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza sami do niedawna reprezentowali barwy niemieckiej organizacji.

Jeszcze przed startem zawodów mało prawdopodobne wydawało się, by ktokolwiek był w stanie zagrozić Niclasowi „Pengu” Mouritzenowi i spółce, którzy przecież w minionych tygodniach mogli już wznieść w górę trofea za zwycięstwa w Six Major Paris 2018 oraz finałach Pro League Season 8. I faktycznie najlepsza drużyna świata raczej łatwo przebrnęła przez kolejne etapy, pokonując jeszcze fazie grupowej PENTĘ, a potem również Team Liquid i Team Empire. We wszystkich tych trzech meczach podopieczni Thomasa „Shas[O]Udasa” Lee pozwolili sobie na stratę zaledwie dwóch map.

Wielkim finale G2 ponownie natrafiło na PENTA Sports, które wcześniej wyeliminowało z gry Chaos Esports Club i Spacestation Gaming. Samo spotkanie zaczęło się tak, jak można się było tego spodziewać – od dominacji Pengu i jego kolegów, którzy na mapie Villa zatriumfowali spokojnie wynikiem 7:3. Zwrot akcji nastąpił podczas starcia na Border, gdzie początkowo to PENTA przejęła inicjatywę i chociaż później pozwoliła dojść rywalom do głosu, to nie dało się to na wiele, gdyż to właśnie skład dowodzony przez Dimitriego „Panixa” de Longeaux wygrał 7:5. Wobec tego potrzebna była trzecia potyczka, która zakończyła się dokładnie takim samym wynikiem, ale tym razem na korzyść G2.

Końcowa klasyfikacja turnieju Rainbow Six: Siege podczas DreamHack Winter 2018 prezentuje się następująco:

1. G2 Esports 25 000 $
2. PENTA Sports 12 000 $
3. Team Empire 6 000 $
4. Spacestation Gaming 3 000 $
5-8. Chaos Esports Club, Team Liquid, Mock-it Esports, PACT 1 000 $
9-12. LeStream Esport, MnM Gaming, NYYRIKKI Esports, Trust Gaming
13-15. ÄPÖL, ENCE eSports, Minigolfgutta
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
heart

Heart kończy współpracę z Royal Never Give Up

Podczas gdy większość zespołów na całym świecie mocno namieszała w swoich składach na przyszły sezon, Royal Never Give Up nie dokonało jeszcze ani jed...