Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu Fragsters. Duńska drużyna w teorii powinna przygotowywać się do gry w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora, ale na ten moment jest występ stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Wszystko dlatego, że na przestrzeni ostatnich dni z ekipą pożegnał się już drugi zawodnik – tym razem mowa tutaj o Ismailu "refrezhu" Alim.

20-letni Duńczyk to były reprezentant m.in. Copenhagen Flames i Tricked Esport. Do Fragsters trafił pod koniec ubiegłego roku, a po trzech miesiącach testów zagwarantował sobie stały angaż. Z zespołem tym wystąpił m.in. na Bets.net Masters, gdzie on i jego koledzy niespodziewanie stanęli na najniższym stopniu podium. Skandynawowie podobne wyniki osiągali również podczas DreamHack Open Austin 2018, DreamHack Open Valencia 2018 oraz Games Clash Masters 2018. Pod koniec października formacja wygrała także pierwszy otwarty turniej eliminacyjny do Minora, ale w etapie zamkniętym wystąpi już bez Alima.

Każda podróż ma swój koniec, a moja przygoda z tymi chłopakami właśnie dobiegła końca – przyznał refrezh w rozmowie z serwisem HLTV. – Razem udało nam się osiągnąć kilka ważnych rzeczy, ale teraz nadszedł czas, abym spróbował czegoś innego. Mam ogromny szacunek do tych utalentowanych gości i życzę im wszystkiego najlepszego. Chciałbym także podziękować CEO organizacji, Kennethowi Goldyemu, który ogarnął tę sytuację i ogólnie był bardzo miłym facetem – dodał.

Przypomnijmy, że już 12 grudnia Fragsters podejmie Heroic w pierwszej rundzie zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora. Na ten moment nie wiadomo w jakim konkretnie składzie zespół wystąpi, gdyż kilka tygodni temu z formacją pożegnał się również Lucas "Bubski" Andersen, co oznacza, że Skandynawowie mają niespełna dwa tygodnie, by znaleźć dwóch chętnych do gry zmienników.

W tej sytuacji skład Fragsters prezentuje się następująco:

  • Martin "stavn" Lund
  • Jacob "dragonfly" Lund
  • Nicolai "torben" Amorim
  • Thomas "Lifedance" Lund – trener