fot. ESL

Czarny dzień dla Polaków. AGO ulega OpTic w barażach o EPL

Zakończył się pierwszy pojedynek AGO Esports w barażach o ESL Pro League Season 9. Jastrzębie zmierzyły się w nim z OpTic Gaming. Polacy zaciekle walczyli przez trzy mapy, ale koniec końców zwycięstwo wylądowało na koncie zespołu z Danii. Porażka ta zepchnęła AGO do dolnej części drabinki.

AGO Esports
1 : 2 OpTic Gaming

(baraże o ESL Pro League S9)
12 4 Inferno 11 16
8 5
(7) 22 7 Dust2 8 19 (4)
8 7
 (1) 16 10 Mirage 5 19 (4)
5 10

Przez całą pierwszą połowę pojedynku na Inferno prowadzili zawodnicy OpTic. Rozpoczęli oni walkę od zwycięstwa w pistoletówce, a następnie po odbiciu przez AGO force’a zdołali wygrać pięć następnych rund. Po chwili Polacy doliczyli na swoje konto kolejne oczko, ale to Duńczycy zdecydowanie lepiej poradzili sobie w następnych potyczkach, dzięki czemu prowadzili wynikiem 11:4. Po zamianie stron Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i jego koledzy próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, lecz koniec końców to Skandynawowie wygrali na pierwszej mapie 16:12.

Początkowo na Duście2 lepiej radzili sobie nasi rodacy, którzy bez większych problemów na swoje konto doliczyli pierwszych sześć oczek. Po kilku minutach do kontrataku przeszli jednak reprezentanci OpTic, którzy łatwo odrobili wszystkie straty, doprowadzili do remisu 7:7, a następnie uzyskali jednopunktową przewagę przed zamianą stron. Podczas drugiej części spotkania Duńczycy zatriumfowali w pistoletówce, ale AGO w tym momencie przebudziło się i z czasem wyszło na prowadzenie 14:9. Skandynawowie ani myśleli się poddać i prędko ponownie zremisowali. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której wygrała ekipa Kacpra „Kap3ra” Słomy.

Po niedługich problemach na starcie decydującej mapy Jastrzębie na dobre przejęły inicjatywę. Seria sześciu wygranych z rzędu zapewniła naszym rodakom przyzwoitą zaliczkę, a ta stała się jeszcze bardziej okazała, gdy AGO dopisało kolejne trzy oczka. Polacy natchnieni bardzo dobrą pierwszą połową, ruszyli po zwycięstwo po przerwie, zaliczając trzy wygrane w początkowych fragmentach. Końcowy triumf był już więc na wyciągnięcie ręki, ale wtem rywal doznał przebudzenia i przedłużył rywalizację do dodatkowych rund. W dogrywce OpTic dopięło swego i zgarnęło wygraną ekipie znad Wisły tuż sprzed nosa.

To nie koniec dzisiejszych zmagań w barażach o europejską edycję EPL. Już o 2:00 rozpoczną się kolejne lanowe derby, w których Virtus.pro zawalczy z Teamem Kinguin. Polskojęzyczna transmisja meczu dostępna będzie na oficjalnym kanale ESL_CSGO_B na Twitchu. Po więcej szczegółowych informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Ocelote

ocelote: Daliśmy Hjarnanowi możliwość odejścia bez korzyści finansowej dla G2

Wciąż trwające okienko transferowe na europejskiej scenie League of Legends jest nie tylko najbardziej aktywnym w historii, ale również jednym z najgł...