fot. ESL/Bart Oerbekke

EPL wciąż nie dla Virtus.pro. Polacy przegrywają w barażach z OpTic

Na awans polskiej drużyny do ESL Pro League Season 9 przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin. Virtus.pro nie wykorzystało bowiem drugiej okazji na zdobycie prawa występu w tej prestiżowej lidze i uległo OpTic Gaming. Niedźwiedzie jeszcze dziś w nocy rozegrają już ostatnie spotkanie w ramach baraży, którego triumfator sfinalizuje listę uczestników kolejnej odsłony ESL Pro League.

OpTic Gaming 2 : 0 Virtus.pro

(baraże o ESL Pro League S9 – finał drabinki wygranych)
16 9 Nuke 6 10
7 4
16 12 Mirage 3 10
4 7
Dust2

Choć trzy pierwsze starcia padły łupem Virtusów, to zaraz po zakupieniu karabinów inicjatywę przejęli Duńczycy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi ofensywnych zagrywek OpTic raz za razem przełamywało szyki obronne naszych rodaków i szybko uzyskało kilka oczek przewagi. Polacy zdołali jeszcze na chwilę dojść do głosu, jednak końcówka pierwszej części gry należała do ich przeciwników. Po krótkiej przerwie skandynawska piątka powiększyła swój dorobek o kolejne dwa punkty, jednak Filip „NEO” Kubski wraz z kolegami odpowiedzieli dokładnie tym samym. Niestety prosty błąd w następnej rundzie rozbił w pył wszelkie marzenia biało-czerwonych o zwycięstwie na Nuke’u. Podjęta przez Polaków próba ratowania sytuacji nie miała szans powodzenia i to OpTic wkrótce cieszyło się z wygranej.

Od samego początku batalii na Mirage’u w domach polskich kibiców panować mogły minorowe nastroje. Virtusi pierwsze oczko zainkasowali bowiem dopiero w ósmej próbie, a w trakcie kilku kolejnych starć znów byli kompletnie bezradni. Przed zmianą stron Polacy jeszcze tylko dwa razy znaleźli sposób na ogranie zgranej defensywy Skandynawów. Mimo trzech otwierających trafień Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego Niedźwiedzie uznały wyższość rywali także w drugiej rundzie pistoletowej i potrzebowały cudu, by móc liczyć na sukces. I wtedy na na serwerze dziać się zaczęły rzeczy wielkie. Wreszcie oglądać mogliśmy pewne, skoncentrowane Virtus.pro, które aż siedem razy z rzędu zatrzymało ataki OpTic. Niestety Duńczycy nie mieli zamiaru wypuszczać wygranej z rąk i wkrótce dokończyli dzieła zniszczenia.

Kolejny mecz w barażach o awans do ESL Pro League Season 9 również przyniesie nam wiele emocji. Bój o uniknięcie eliminacji stoczą bowiem AGO Esports i Team Kinguin. Transmisję z polskich derbów znajdziecie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat amerykańskich rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej. 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Golden znowu pauzuje, refrezh zagra z Cloud9 podczas BLAST Pro Series Lisbon

Od pewnego czasu Maikil "Golden" Selim nie ma szczęścia. Szwed z uwagi na problemy zdrowotne opuścił już lanowe finały Esports Championship Series Sea...