Od pewnego czasu Maikil "Golden" Selim nie ma szczęścia. Szwed z uwagi na problemy zdrowotne opuścił już lanowe finały Esports Championship Series Season 6, a dziś okazało się, że nie zobaczymy go również przy okazji nadchodzącego BLAST Pro Series Lisbon 2018. Z tego powodu Cloud9 ponownie zmuszone będzie skorzystać z pomocy zmiennika.

Podczas ECS był to szkoleniowiec drużyny, Soham "valens" Chowdhury, ale to było efektem zbyt małej ilości czasu, jaki C9 miało na znalezienie zastępstwa. Tym  razem było go nieco więcej, wobec czego amerykańska organizacja zdołała dojść do porozumienia z Ismailem "refrezhem" Alim, który, co ciekawe, był brany już pod uwagę w czasie trwania BLAST Pro Series w Kopenhadze, kiedy to Golden także był przez pewien czas niedostępny. Wówczas jednak nie udało się doprowadzić tej sprawy do końca i dlatego też Duńczyk trykot Cloud9 po raz pierwszy przywdzieje dopiero teraz.

20-latek to były reprezentant m.in. Copenhagen Flames i Tricked Esport. Pod koniec ubiegłego roku trafił do Fragsters, z którą to ekipą związany był aż do listopada tego roku. W tym czasie on i jego ówcześni koledzy stanęli na najniższym stopniu podium Bets.net Masters, a następnie powtórzyli ten wyczyn także przy okazji DreamHack Open Austin 2018, DreamHack Open Valencia 2018 oraz Games Clash Masters 2018. Przed zespołem był też występ w zamkniętych eliminacjach do katowickiego Minora, ale jeszcze przed nim Ali niespodziewanie odszedł ze składu.

W tej sytuacji skład Cloud9 podczas BLAST Pro Series Lisbon 2018 będzie prezentować się następująco:

  • Timothy "autimatic" Ta
  • William "RUSH" Wierzba
  • Robin "flusha" Rönnquist
  • Fabien "kioShiMa" Fiey
  • Ismail "refrezh" Ali – zmiennik
  • Soham "valens" Chowdhury – trener