STS
fot. Ultraliga

Szata Maga i Wisła Płock w walce o ostatnie miejsce w półfinale Ultraligi

Wczoraj grono półfinalistów Ultraligi powiększyło się o kolejną drużynę. Do Illuminar Gaming i Pompa Teamu dołączyła Akademia, która okazała się lepsza w niezwykle zaciętym starciu z R-SIXTEAMEM, wygrywając 3:2. Dzisiaj poznamy ostatnią formację, która pierwszy sezon Ultraligi zakończy w czołowej czwórce. O miejsce w półfinale powalczą Szata Maga i Wisła Płock, czyli drużyny z odpowiednio […]

Wczoraj grono półfinalistów Ultraligi powiększyło się o kolejną drużynę. Do Illuminar Gaming i Pompa Teamu dołączyła Akademia, która okazała się lepsza w niezwykle zaciętym starciu z R-SIXTEAMEM, wygrywając 3:2. Dzisiaj poznamy ostatnią formację, która pierwszy sezon Ultraligi zakończy w czołowej czwórce. O miejsce w półfinale powalczą Szata Maga i Wisła Płock, czyli drużyny z odpowiednio 3 miejsca grupy mistrzowskiej i drugiego grupy spadkowej.

Szata Maga vs Wisła Płock Wisła Płock

Ostatnie bezpośrednie starcie tych ekip miało miejsce stosunkowo niedawno, bowiem podczas ostatniej kolejki przed podziałem na zbiory. Wówczas lepsza była Szata Maga, która pokazując wyraźnie lepsze makro rozprawiła się z Wisłą w 33 minuty. Ani Szata, ani Nafciarze nie dokonali zmian w składzie, a mimo to można odnieść wrażenie, że od ostatniego starcia tych formacji różnica między nimi nieco wzrosła.

Choć jeszcze podczas pierwszego etapu WP walczyło do dosłownie ostatniego meczu o miejsce w czołowej czwórce, to już w grupie spadkowej musiało dwukrotnie uznać wyższość R-SIXTEAMU. Gdyby Piast nie uległ Valkirii w meczu drugiej rundy, to kto wie, może nawet nie zobaczylibyśmy Nafciarzy w play-offach. Ostatecznie udało im się wywalczyć drugie miejsce w grupie spadkowej, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o mistrzostwo.

Mimo to wyraźnym faworytem tego spotkania pozostaje Szata Maga, która w grupie mistrzowskiej dwukrotnie pokonała lidera tego zbioru, czyli Pompa Team. I z całą pewnością nie były to niesamowicie okazałe zwycięstwa, to Szata udowodniła dzięki temu gotowość do walki o największe trofeum. Z pewnością Wisła Płock nie jest zupełnie bez szans w tym starciu, ale wygrana Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego i kompanów w tym meczu będzie rozpatrywana w kategorii niespodzianki.

Transmisję z Ultraligi możecie śledzić na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz YouTube, jak również w telewizji na kanale Polsat Games. Mecz Szaty Maga z Wisłą Płock rozpocznie się około 17:30, a poprzedzi go studio przedmeczowe, które wystartuje około 17:00.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS:GO z największą od prawie dwóch lat liczbą jednocześnie grających

Przejście Counter-Strike: Global Offensive na model free to play spotkało się z mieszanymi reakcjami członków społeczności. Jedni cieszyli się z szans...