Gdy wydawało się, że FlyQuest jest już gotowe do walki w kolejnym sezonie NA LCS, amerykańska organizacja pożegnała się z głównym trenerem. Ze swojej funkcji zrezygnował Brandon "Saintvicious" DiMarco i tym samym w sztabie szkoleniowym FQ pozostali tylko Gabriel "Inven" Zoltan-Johan oraz David "Cop" Roberson.

Rezygnacja Saintviciousa najprawdopodobniej spowodowana jest krytyką ze strony społeczności, z jaką spotkał się po wygłoszeniu kontrowersyjnej opinii dotyczącej m.in. depresji i ADHD. DiMarco powiedział na swoim streamie m.in, iż "depresja to zmyślona wymówka". Wypowiedź Amerykanina możecie obejrzeć pod tym adresem. Na reakcję nie trzeba było długo czekać – miażdżącej większości nie spodobało się to, co powiedział Saintvicious i dała ona o tym znać.

Ostatecznie dotychczasowy pracodawca ogłosił rezygnację 31-latka ze swojego stanowiska, a sam Saintvicious wyraził skruchę za pośrednictwem swojego Facebooka. W opublikowanym dziś w nocy poście Saintvicious wyznał: – To było bezsprzecznie ignoranckie stwierdzenie wynikające z mojego kompletnego braku wiedzy w tym temacie. Chcę przeprosić za moje błędy, zarówno słowa, jak i ogólne podejście do problemów psychicznych. To mnie nauczyło pokory; byłem zaskoczony odkrywając, jak niedoinformowany byłem, zwłaszcza że jest to ważna część moich obowiązków jako trenera – oznajmił DiMarco.


Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi transferami w League of Legends, to zapraszamy do naszej relacji poniżej: