W niedawno zaprezentowanym przez Valve trybie Danger Zone dodanego do Counter-Strike: Global Offensive gracze odnaleźli Easter egga. I to nie byle jakiego – w obrębie strefy Tourist można natknąć się na kolejno ponumerowane pokoje. Do pokoju oznaczonego numerem trzy nie ma możliwości wejścia, lecz wewnątrz sąsiedniego drugiego pokoju znajduje się przejście prowadzące właśnie do niego. A w samym pokoju charakterystycznym elementem są rozmieszczone na blacie monitory.

Gdy podejdziemy nieco bliżej do monitorów, naszym uszom odtworzy nam się komunikat. Wydawać by się mogło, że komunikat nie przekazuje żadnej wartościowej treści, bowiem składa się z przypadkowych pojedynczych słów, liter lub cyfr. Dociekliwi gracze odkryli, że komunikat został zakodowany w alfabecie fonetycznym NATO. Gdy wiadomość została rozszyfrowana okazało się, że brzmi następująco: "This was a triumph. I’m making a note here: HUGE SUCCESS". Następujące słowa to początek piosenki "Still Alive" z napisów końcowych Portal. Sympatycy serii mieli nadzieję, że monitory mogą mieć powiązanie z rychłym ogłoszeniem Portal 3.

https://twitter.com/csgo_dev/status/1071929052963852288

Nic z tych rzeczy. Nadzieje graczy rozwiał powyższy wpis podkreślający, że Easter egg nie ma nic wspólnego z potencjalnym ogłoszeniem kolejnej odsłony Portal. Wcześniej sam współzałożyciel Valve, Gabe Newell, w wiadomości mailowej przekazał tę samą informację jednemu z zaciekawionych graczy.