Znamy już końcowe rozstrzygnięcia pierwszej rundy drabinki wygranych zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora. W dolnej części zestawienia świetnie poradziły sobie trzy skandynawskie formacje, które potrzebują już tylko jednej wygranej, by zagwarantować sobie wyjazd do Katowic.

Najłatwiejsza przeprawa niespodziewanie czekała North, które po dwóch krótkich mapach rozprawiło się ze Sprout. Duńsko-niemiecka piątka ma już przecież na swoim koncie miejsce w najlepszej czwórce poprzedniego Minora i z pewnością pragnie powtórzyć ten sukces. Wielu emocji nie przysporzyło nam także spotkanie Heroic i Fragsters, ale nic w tym dziwnego. Druga z wymienionych drużyn do walki przystąpiła przecież z dwoma zmiennikami, a sam fakt, iż była w stanie postawić rywalom zdecydowany opór na Nuke'u, jest już godny podziwu.

Dla polskich kibiców znów niestety nie mamy dobrych wieści. Zarówno MIKSTURA jak i Team Kinguin uznały wyższość swoich oponentów, nie będąc nawet blisko zwycięstwa. Nasi rodacy jutro staną do boju w drabince przegranych, a ich przeciwnikami będą właśnie Fragsters oraz Sprout.

Komplet wyników drugiej serii spotkań prezentuje się następująco:

12 grudnia

Pierwsza runda drabinki wygranych

14:00 OpTic Gaming 2:0 MIKSTURA
Train 16:11
Nuke 16:12
14:00 Fragsters 0:2 Heroic
Inferno 7:16
Nuke 14:16
14:00 Team Kinguin 1:2 ex-Space Soldiers
Cache 7:16
Train 16:13
Mirage 9:16
14:00 Sprout 0:2 North
Nuke 6:16
Inferno 7:16

Jeszcze dziś poznamy czterech pierwszych uczestników europejskiego Minora. Wybrane mecze zamkniętych eliminacji wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem kanałów ESL_CSGO_PL i ESL_CSGOb_PL. Więcej informacji na temat zawodów znaleźć można w naszej relacji tekstowej.