Jak dotychczas zamknięte eliminacje do europejskiego Minora nie przebiegają po myśli polskich kibiców. Kilka godzin temu swoje mecze przegrały bowiem Virtus.pro i x-kom team, teraz zaś do tej dwójki dołączyła MIKSTURA. Mająca miksowy charakter ekipa starała się jak mogła, ale finalnie poległa 0:2 w starciu z OpTic Gaming.

OpTic Gaming 2 : 0 MIKSTURA

(el. Minor EU – 1. runda UB)
16 10 Train 5 11
6 6
16 7 Nuke 8 12
9 4
 Mirage 

MIKSTURA z wysokiego C weszła w ten mecz. Zespół Pawła "byaliego" Bielińskiego dzięki wygranej pistoletówce prowadził już bowiem 3:0 i z optymizmem mógł patrzeć na dalszą część pojedynku na wybranym przez siebie Trainie. Wszystko jednak zmieniło się wraz z nadejściem czwartej rundy, a wszystko pogorszyła runda piąta, w której ace'a ze swojego AUG-a ustrzelił Nikolaj "niko" Kristensen. Te dwie przegrane potyczki sprawiły, że Polacy na wiele minut pozwolili przejąć OpTic palmę pierwszeństwa, przez co ci zanotowali dwie okazałe serie zdobytych z rzędu oczek i na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem 10:5. Mimo tych wszystkich niepowodzeń rodzimy miks nieźle poradził sobie ze zmianą stron i w obronie odrobił niemal wszystkie straty. Tablica wyników w pewnym momencie wskazywała już 12:11 i piątce znad Wisły brakowało jednego punktu do remisu. Wtedy jednak MIKSTURA pozwoliła sobie na błąd, który ostatecznie był brzemienny w skutkach. Duńczycy nie dość, że utrzymali swoją przewagę, to jeszcze ją powiększyli, a finalnie doprowadzili do korzystnego dla siebie rozstrzygnięcia w stosunku 16:11. Polakom nie pomogła nawet świetna gra Kamila "Sobola" Sobolewskiego, który w sumie ustrzelił 25 fragów.

Co znaczące, wcześnie niepowodzenie nie podcięło skrzydeł polskiemu zespołowi, który na Nuke'u ponownie zanotował dobry start. Ba, star ten był jeszcze lepszy niż wcześniej na Trainie, bo w szczytowym okresie tablica wyników wskazywała już 6:0 na korzyść byaliego i spółki. Niestety jednak OpTic także miało jeszcze coś w zanadrzu – w siódmej rundzie duńska formacja zdołała wreszcie przebić się przez bezbłędną wcześniej obronę rywali i rozpoczęła wówczas swój triumfalny marsz. Jeszcze przed przerwą doszło nawet do remisu i dopiero rzutem na taśmę MIKSTURA zagwarantowała sobie skromne prowadzenie 8:7. I chociaż po chwili to rodzima piątka zgarnęła dla siebie drugą pistoletówkę, to sam rezultat nadal był bardzo niebezpieczny. Wyraźnie uwidoczniło się to zresztą już po chwili, bo podopieczni Caspera "ruggaha" Due odpowiedzieli udanym forcem i przejęli inicjatywę, przez co prowadzenie Polaków szybko stało się tylko wspomnieniem. Co więcej, OpTic nadal zdecydowanie parło przed siebie i już kilka minut później mogło świętować zwycięstwo 16:12.

Już za kilkadziesiąt minut rozpoczną się decydujące mecze, po których poznamy pierwszą czwórkę szczęśliwców pewnych gry na Minorze. Po więcej informacji na temat zamkniętych eliminacji do Europe Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.