Coraz częściej jesteśmy świadkami przenikania kultury esportowej do masowych mediów. Przykładów nie trzeba daleko szukać, w końcu nawet w polskiej telewizji mogliśmy już nieraz oglądać wirtualne rozgrywki. To jednak tylko cząstka obecności esportu w środkach masowego przekazu na całym świecie. Kolejny krok w tym kierunku postanowił wykonać Netflix, czyli platforma, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Jak informuje serwis Dot Esports oraz jak wynika z oficjalnego trailera, jeden z odcinków nowego serialu dokumentalnego Netflixa pod tytułem "7 Days Out" będzie poświęcony właśnie esportowi, a dokładnie północnoamerykańskim rozgrywkom League of Legends – NA LCS. Odcinek ten przedstawi przygotowania czterech uczestników finałów wiosennego splitu sezonu 2018, które odbyły się w Miami. Podczas tych finałów do walki stanęły Clutch Gaming, Echo Fox, 100 Thieves oraz Team Liquid i to właśnie im będzie poświęcony dokument.

Pierwszy odcinek tego serialu dokumentalnego pojawi się 21 grudnia. W oficjalnym trailerze, który możecie obejrzeć poniżej przedstawione są również urywki z innych ważnych wydarzeń kulturowych i naukowych, jak ponowne otwarcie jednej z najbardziej prestiżowych restauracji w Ameryce Północnej, czyli Eleven Madison Park, czy też misję Cassini-Huygens, która polegała na wysłaniu sondy do systemu Saturna i zakończyła się we wrześniu zeszłego roku.