W meczu którego stawką był awans na europejskiego Minora spotkały się formacje Valiance & Co oraz Fragsters. Międzynarodowa piątka okazała się być dzisiaj lepsza, dzięki czemu już w styczniu pojawi się w Polsce, aby zawalczyć o występ na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Valiance & Co
2 : 0 Fragsters
(el. Minor EU – 2 runda LB)
16 8 Mirage 7 12
8 5
16 10 Nuke 5 8
6 3
- Train -

Valiance sięgnęło po pierwszą rundę pistoletową, lecz odpowiedź ze strony rywala nadeszła już po dwóch rundach. Borykające się w ostatnim czasie z problemami kadrowymi Fragsters złapało wiatr w żagle i przystąpiło do ofensywy, której efektem było pięć kolejnych punktów z rzędu. Następnie do gry powróciła międzynarodowa piątka, a na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Do końca pierwszej połowy Valiance zdobyło jeszcze dwa oczka. Po zmianie stron Duńczycy zyskali więcej animuszu, w pewnym momencie prowadząc już trzema punktami. Gdy po stronie Valiance pojawiły się karabiny, to właśnie ta ekipa doszła do głosu. Wkrótce Nestor "LETNI" Tanić i kompani z nawiązką odrobili straty, by potem rozpocząć marsz ku zakończeniu mapy. Koniec końców Valiance wygrało 16:12.

Podobnie jak premierowa mapa, Nuke również rozpoczął się od triumfu międzynarodowego składu. Skandynawska piątka była w stanie chwilowo przejąć inicjatywę i zdobyć trzy punkty z rzędu. Zaraz po tym Valiance zaczęło dyktować warunki gry na mapie, wychodząc na prowadzenie 9:4. W ostatnich dwóch starciach ekipy podzieliły się punktami, tak więc Valiance zakończyło stronę broniącą z dorobkiem 10. oczek. Gdy 48. drużyna światowego rankingu po raz kolejny dopisała na swoje konto rundę pistoletową, wiele wskazywało na to, że to właśnie ona zakończy całą serię na swoją korzyść. I tak też się stało. Do końca pojedynku Valiance oddało oponentom jeszcze trzy rundy, ostatecznie zwyciężając 16:8.

Tak na ten moment prezentuje się lista uczestników europejskiego Minora przed Intel Extreme Masters Katowice 2019:

ENCE eSports ex-Space Soldiers mousesports North
OpTic Gaming Windigo Gaming Valiance & Co