fot. Blizzard

Blizzard wycofuje się z organizacji Heroes Global Championship

Czyżby to był koniec esportu w Heroes of the Storm? Na to wskazywałaby ogłoszona dziś decyzja Blizzarda, który potwierdził, że w przyszłym roku nie zobaczymy zawodów z serii Heroes Global Championship i Heroes of the Dorm – Amerykanie wycofali się bowiem z ich organizowania.

HotS od samego początku swojego istnienia nie miał łatwo, głównie z uwagi na istnienie potężnych konkurentów w postaci League of Legends i Doty 2. Mimo wszystko MOBA Blizzarda znalazła dla siebie pewnego rodzaju niszę, dzięki czemu od trzech lat mogliśmy m.in. oglądać rywalizujących w nią graczy w Katowicach podczas IEM Expo. To już jednak koniec, bo HGC, którego część odbywała się właśnie w stolicy Górnego Śląska, ani też przeznaczone dla drużyn akademickich HotD w 2019 roku nie będą już rozgrywane.

– Po rozważeniu wszystkich priorytetów i opcji w związku ze zmianami dotykającymi grę, postanowiliśmy, że turnieje Heroes Global Championship i Heroes of the Dorm nie powrócą w 2019 – przyznali w specjalnym oświadczeniu prezydent Blizzarda, J. Allen Brack, oraz odpowiedzialny za HotS-a Ray Gresko. – To była kolejna bardzo trudna do podjęcia decyzja. Miłość społeczności do tych programów wyraźnie poczuli wszyscy, którzy przy nich pracował. Wierzymy jednak, że to dobra decyzja, dla której alternatywą byłaby kontynuacja tych programów w sposób niespełniający standardów, których oczekują gracze i fani – dodali.

Na tym nie koniec złych informacji. Amerykański deweloper poinformował także, że niektóre osoby, które dotychczas pracowały nad HotS-em, zostały oddelegowane do innych projektów. Mimo to Blizzard gwarantuje, że zamierza nadal wspierać swoją produkcję, dodając do niej nowych bohaterów oraz inną zawartość. Nie dziwi jednak fakt, że członkowie społeczności dość sceptycznie podeszli do tych zapewnień.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pora na ostatni przystanek BLAST Pro Series w 2018

Już dziś wieczorem rozpocznie się ostatni w tym roku turniej z najlepszymi zespołami światowego Counter-Strike'a. Przed nami BLAST Pro Series Lisbon 2...