fot. ESL/Helena Kristiansson

Zeus: Na chwilę obecną zamierzam zakończyć moją karierę w 2019 roku

Za Natus Vincere solidny rok. Ukraińsko-rosyjska formacja dotarła do finału Majora, wygrała ESL One Cologne i BLAST Pro Series Copenhagen. Wczoraj Na`Vi nie było w stanie postawić się Astralis w finale BLAST Pro Series Lisbon, ulegając w stosunku 1:2. Pomimo wspomnianych dobrych występów ekipie przydarzały się wahania formy. Momentami można było odnieść wrażenie, że drużyna oparta jest wyłącznie o dwóch zawodników – Oleksandra „s1mple’a Kostylieva i Denisa „electronica” Sharipova. Dzisiaj prowadzący formacji, Danylo „Zeus” Teslenko, umieścił intrygujący wpis w mediach społecznościowych.

Wątpliwości postanowił rozwikłać portal HLTV, który zapytał 31-latka o jego plany na przyszłość. – Na chwilę obecną zamierzam zakończyć moją karierę w 2019 roku. Najprawdopodobniej stanie się to pod koniec roku, może w jego połowie, nie jestem jeszcze pewny – rozpoczął Zeus. – W przyszłym roku zamierzam wybrać turnieje, które powinniśmy traktować priorytetowo jako zespół i dać z siebie wszystko, aby odnieść zwycięstwo. W pewnym momencie w tym roku naszym celem było zostanie numerem jeden, lecz nie udało nam się tego dokonać. Wydaje mi się, że naszym priorytetem w nadchodzącym roku będzie wygranie kluczowych imprez, takich jak Majory – wyznał.

Zwycięzca krakowskiego Majora z Gambit Esports wskazał elementy, w których Astralis góruje nad jego ekipą. – Astralis miało lepszą strukturę i wybierali odpowiednie turnieje. Generalnie są od nas silniejsi jako całość. Mają profesjonalne podejście i to stanowi powód, dlaczego są numerem jeden – wyjaśnił Teslenko. – Nie zrobiliśmy wszystkiego co w naszej mocy, aby w pełni wykorzystać nasze profesjonalne podejście, dlatego też pozostawaliśmy numerem dwa – dodał.

W marcu tego roku s1mple oraz jego zespołowy kolega Egor „flamie” Vasilyev byli blisko dołączenia do SK Gaming. Doświadczony Ukrainiec nie wyklucza potencjalnego transferu pierwszego z wymienionych. – Zespoły przejawiały zainteresowanie s1mplem przez cały rok. Zawsze istnieje taka możliwość, gdyż jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, być może nawet najlepszym. Zobaczymy co wydarzy się do końca roku. To do niego należy decyzja. Istnieje szansa, że odejdzie – oznajmił Zeus.

Pełną wersję wypowiedzi Zeusa w języku angielskim można znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SUPER GAME e-sport zaprasza na E-sportową gwiazdkę w TAURON Arenie Kraków

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem SUPER GAME e-sport zaprasza wszystkich do Krakowa. To właśnie tam na tamtejszej TAURON Arenie odbędzie się swoist...