Jeszcze do niedawna skład Sprout Esports zbudowany był w dużej mierze z Duńczyków. Co prawda wrześniowa roszada, w wyniku której do ekipy trafił Josef "faveN" Baumann, zmieniła ten stan rzeczy, ale możliwe, że na tym nie koniec. A tak przynajmniej twierdzi Rush B Media.

Dziennikarze tego serwisu dotarli do informacji, zgodnie z którymi Sprout chce przekształcić swoją drużynę we w pełni niemiecki twór. Dlatego też włodarze znad Renu rozpoczęli starania m.in. o dobrego znajomego wspomnianego już faveNa, czyli Sabita "mirbita" Coktasara – obaj panowie przez ponad pół roku wspólnie pracowali na wyniki EURONICS Gaming. Drugim nowym nabytkiem miałby z kolei być Florian "syrsoN" Rische, który od maja 2016 roku związany jest z ALTERNATE aTTaX. Jeżeli taki ruch faktycznie doszedłby do skutku to oznaczałoby to, że zabraknie miejsca dla duńskiego duetu, czyli Martina "PERCY'EGO" Wessela i Nielsa Christiana "NaToSaphiXa" Sillassena.

Szczególnie odejście NaToSaphiXa byłoby sporym zaskoczeniem, bo snajper rodem z Danii od początku swojej przygody ze Sprout był pewnym punktem zespołu. Pamiętajmy jednak, że niemiecka formacja w ubiegłym tygodniu nie dała rady awansować na europejskiego Minora, odpadając na etapie zamkniętych eliminacji, a trzy dni temu rozczarowała również przy okazji ESL Meisterschaft Winter 2018 – tam niemiecko-duński skład odpadł już w półfinale, uznając wyższość niżej notowanego expert eSport.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Sprout Esports będzie prezentować się następująco:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Denis „denis” Howell
  • Josef „faveN” Baumann
  • Sabit “mirbit” Coktasar
  • Florian "syrsoN" Rische
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener