Imponujące liczby PUBG Mobile! Grę pobrano ponad 200 milionów razy, w listopadzie zarobiła 32,5 mln dolarów

Od wejścia PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS na urządzenia mobilne na całym świecie minęło niespełna dziewięć miesięcy i trzeba przyznać, że twórcy gry mogą być zadowoleni z wyników, jakie osiągnęła. Ci właśnie pochwalili się średnią dzienną liczbą graczy oraz liczbą pobrań. Zewnętrzna firma analityczna donosi natomiast o sporych przychodach generowanych przez aplikację.

Trzeba przyznać, że liczby osiągnięte przez mobilną wersję popularnej wersji gry z gatunku battle royale robią ogromne wrażenie. Do tej pory została ona pobrana aż 200 milionów razy, a warto zaznaczyć, że statystyka ta nie zawiera danych z rynku chińskiego. Twórcy zaznaczyli jednak, że bardzo duży wpływ na tę liczbę mają Indie. Imponująca jest także średnia liczba aktywnych graczy każdego dnia, która na ten moment wynosi 30 milionów.

Patrząc na to, jak w przeszłości wyglądały liczby PUBG Mobile, to śmiało można przyznać, że gra nie przestaje zyskiwać na popularności. W sierpniu, czyli po pięciu miesiącach od wydania gry, twórcy chwalili się, że grę ściągnięto 100 milionów razy, a miesiąc później, we wrześniu, mówiło się o 20 milionach graczy każdego dnia.

Jak kształtują się przychody generowane przez PUBG Mobile? Jak donosi Sensor Tower, w listopadzie wynosiły one 32,5 miliona dolarów, co jest najlepszym wynikiem miesięcznym tej gry. W porównaniu do października zarobiła ona o 44% więcej. Jeśli wierzyć w publikowane dane, to całkowity przychód, jaki wygenerowało PUBG Mobile od momentu wydania wynosi 158 milionów dolarów.

PUBG Mobile oficjalnie pojawił się na urządzeniach mobilnych na całym globie 21 marca, a kilka miesięcy później, w sierpniu, udostępniono nawet wersję na słabsze telefony i tablety, czyli PUBG Mobeile Lite.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rogue z awansem na StarSeries i-League Season 7

Poznaliśmy pierwszego uczestnika StarSeries i-League Season 7, który wyłoniony został na podstawie regionalnych eliminacji. Minionej nocy awans na chi...