1 stycznia mija okres zgłaszania składów przed nadchodzącym Majorem w Katowicach. Jedną z formacji, która przed tym dniem może dokonać roszady personalnej jest Team Vitality. Według doniesień portalu VPEsports, Vitality poszukuje potencjalnego zastępcy Vincenta "Happy'ego" Cervoniego. Tym ma zostać Alex "ALEX" McMeekin, członek Teamu LDLC.

Nieco ponad dwa miesiące temu doszło do sformowania francuskiego zespołu. Przez ten czas ekipie znad Sekwany udało się już zdobyć pierwsze trofeum do swojej gabloty – odniosła ona zwycięstwo w ramach DreamHack Open Atlanta 2018. W tym miesiącu Nathan "NBK-" Schmitt i kompani zakwalifikowali się na europejskiego Minora w Katowicach. W ostatnich dniach Vitality nie zdołało awansować na światowe finały World Electronic Sport Games 2018 oraz StarSeries i-League Season 7, co mogło skłonić 22. formację światowego rankingu do dyskusji o zmianach kadrowych.

Kandydatem do zastąpienia doświadczonego Happy'ego jest 23-letni ALEX z Teamu LDLC. W przeciwieństwie do Vitality, LDLC nie pojawi się na europejskim Minorze. Brytyjczyk reprezentuje barwy tej organizacji od kwietnia 2016 roku. W październiku wraz z kolegami sięgnął po triumf na rozgrywanych w Poznaniu zawodach ESL Pro European Championship 2018. Odsunięcie od składu Cervoniego stanowiłoby drugą roszadę kadrową w historii Teamu Vitality. Wcześniej drużynę opuścił szkoleniowiec Philippe "faculty" Rodier, a zastąpił go Rémy "XTQZZZ" Quoniam.

Jeżeli dzisiejsze doniesienia okażą się prawdą, skład Teamu Vitality będzie wyglądał następująco:

  • Nathan "NBK-" Schmitt
  • Cédric "RpK" Guipouy
  • Dan "apEX" Madesclaire
  • Mathieu "ZywOo" Herbaut
  • Alex "ALEX" McMeekin
  • Rémy "XTQZZZ" Quoniam – trener