Przygoda dwóch Duńczyków ze Sprout Esports oficjalnie dobiegła końca. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami Niels Christian "NaToSaphiX" Sillassen i Martin "PERCY" Wessel oficjalnie rozstali się z niemiecką formacją, z którą związani byli od kilku miesięcy.

Jeszcze w lutym do Sprout zawitał NaToSaphiX, który z miejsca stał się jednym z najważniejszych punktów zespołu. Świetna gra 22-latka nie pomogła jednak osiągnąć oczekiwanych rezultatów i niczego nie zmienił nawet transfer PERCY'EGO, który dołączył do swojego rodaka w czerwcu. Ekipa sięgnęła co prawda po mistrzostwo letniej edycji ESL Meisterschaft, ale próżno było jej szukać na najważniejszych międzynarodowych imprezach, wobec czego zdecydowano się na kompletną przebudowę drużyny. Według nieoficjalnych doniesień włodarze organizacji postanowili postawić w stu procentach na Niemców, zaś na ich radarze mieli się znaleźć Sabit “mirbit” Coktasar i Florian „syrsoN” Rische.

Mój pierwszy profesjonalny zespół, 10 miesięcy i świetny okres. Nigdy nie zapomnę CPH Games, naszego pierwszego wspólnego lana (...). Teraz zbieram myśli i później opublikuję oświadczenie dotyczące mojej przyszłości – przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych Sillassen. – Życzę wam powodzenia. Mieliśmy świetne chwile i obaj oni są świetnymi zawodnikami oraz kolegami. Wszyscy staraliśmy się, by to zadziałało, ale ostatecznie wierzę, że tak będzie lepiej dla wszystkich. Życzę wam powodzenia w waszych nowych drużynach – to z kolei słowa Denisa „denisa” Howella.

W tej sytuacji skład Sprout Esports prezentuje się następująco:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Denis „denis” Howell
  • Josef „faveN” Baumann
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener