fot. Riot Games

Zz1tai kończy karierę

Wczoraj świat League of Legends obiegła dość niespodziewana informacja. Podczas ceremonii sześciolecia Royal Never Give Up toplaner drużyny, Liu „Zz1tai” Zhi-Hao, postanowił oficjalnie ogłosić, że zdecydował się odwiesić myszkę i klawiaturę na kołek.

Profesjonalna kariera Zhi-Hao rozpoczęła się w zasadzie wraz z pojawieniem się pierwszych turniejów w League of Legends. Chińczyk rywalizował na rodzimej scenie już od 2011 roku, lecz dopiero rok później znalazł się w pierwszej poważnej organizacji, czyli Invictus Gaming. Od tamtego momentu reprezentował barwy iG, grając jako główny midlaner formacji, lecz oprócz dotarcia do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w 2012 roku, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Co ciekawe, w lutym 2015 roku Zz1tai postanowił zmienić rolę i przejąć górną alejkę. Jako toplaner 21-letni Chińczyk reprezentował barwy Invictus Gaming, Snake Esports, a także wymienione wyżej Royal Never Give Up.

Warto w tym miejscu zaznaczyć także, iż zaledwie kilka dni temu drugi toplaner RNG, Yan „Letme” Jun-Ze, zawiesił swoją karierę. Teraz wiemy już, że jedynym toplanerem triumfatorów letniego splitu LPL 2018 w najbliższym czasie będzie Shek „AmazingJ” Wai Ho, który do niedawna reprezentował barwy Bilibili Gaming.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 także wystąpi podczas iBUYPOWER Masters 2019

Wolne pozostały już tylko dwie przepustki na iBUYPOWER Masters 2019. Wszystko dlatego, że organizatorzy ogłosili szóstą już zaproszoną przez siebie ek...

>