Dość niespodziewanie na jeszcze jedną zmianę w 2018 roku zdecydowano się w Gambit Esports. Do składu wschodnioeuropejskiej formacji dołączył bowiem Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk, który tymczasowo zajmie miejsce odsuniętego od zespołu Dmitrya "dimasicka" Matvienki.

Tym samym wygląda na to, że przygoda dimasicka z Gambit zakończy się zaledwie po dwóch miesiącach. Przypomnijmy, że Kazach do zespołu trafił na początku listopada, wcześniej spędzając trzy miesiące na ławce AVANGAR. Wraz z 28-latkiem ekipa wywalczyła sobie awans na Minora CIS, ale już podczas eliminacji do StarSeries i-League Season 7 sukcesu nie udało jej się powtórzyć. Ponadto Matvienki nie mógł wspomóc swoich kolegów podczas SuperNova CS:GO Malta 2018, gdyż zatrzymały go problemy natury wizowej. Co ciekawe, wówczas jego zastępcą był... bondik, który teraz ma przed sobą dwa miesiące okresu próbnego, po którym jego przydatność dla Gambit zostanie oceniona.

Na tę chwilę Dima nie pasuje do systemu, który preferujemy – przyznał szkoleniowiec drużyny, Andrey "B1ad3" Gorodenskiy. – Odczuwał on dyskomfort i ciężko było mu zmienić swój sposób myślenia, gdyż dotychczas bazował on na grze indywidualnej. Chcielibyśmy, by Dima mógł u nas grać jak najlepiej, ale obecnie jest to niemożliwe. Niestety nie było też możliwości, byśmy poczekali aż się przystosuje, zaś dopasowywanie całego systemu gry pod jego potrzeby byłoby nieodpowiednie. Dima ma jednak potencjał, który powinien objawić się w zespole grającym ściśle pod niego – dodał.

W tej sytuacji skład Gambit Esport prezentuje się następująco:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Sergey „Ax1Le” Rykhtorov
  • Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk
  • Andrey "B1ad3" Gorodenskiy – trener
  • Dmitry „dimasick” Matvienko – rezerwowy