Wraz z początkiem 2019 roku portal HLTV, zgodnie z tradycją, rozpoczął prezentację 20 najlepszych zawodników niedawno zakończonego roku. Eksperci serwisu zadecydowali, że dziewiętnaste miejsce w zestawieniu powinno przypaść nastoletniemu Robinowi "ropzowi" Koolowi.

Przez ostatnich dwanaście miesięcy ropz reprezentował barwy mousesports. Na przestrzeni 2018 roku wraz z zespołowymi kolegami sięgnął po trzy triumfy na turniejach offline, w tym chociażby na ESL One New York. Mimo że strzelec nie dopisał do swojego konta żadnego tytułu MVP, to miał wymierny wkład w sukcesy swojej drużyny. Biorąc pod uwagę suche liczby Estończyk był trzecim najwyżej notowanym graczem w szeregach międzynarodowej piątki.

ropz i spółka wystąpili na obu zeszłorocznych Majorach i zaprezentowali się na nich z dwóch odmiennych stron. O ile na pierwszym ubiegłorocznym Majorze, ELEAGUE Major, europejska formacja zdołała wywalczyć status legend, tak o drugim turnieju tej rangi zapewne chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Na angielskiej ziemi mousesports zakończyło przygodę z rozgrywkami na trzech porażkach w systemie szwajcarskim, co stanowiło jedną z największych negatywnych niespodzianek całej imprezy.

https://twitter.com/HLTVorg/status/1080539640241815553

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
19. Robin "ropz" Kool mousesports
20. Valdemar "valde" Bjørn Vangså North