Po Filipie "TUDSONIE" Tudevie na ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019 pojawił się w pełni polski skład – drużyna Piotra "izaka" Skowyrskiego. Nasi rodacy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, pokonując szwedzki zespół Markusa "pronaxa" Wallstena, potwierdzając aspiracje do gry o najwyższe cele również w tym roku.

Team pronax 10 : 16 Team IzakOOO

(ASUS ROG 2019 – grupa B)
10 7 Mirage 8 16
3 8

Ekipa z Polski triumfowała w rundzie pistoletowej, jednak już po chwili skutecznym forcem odpowiedziała drużyna pronaxa. Szwedzi poszli za ciosem i niebawem objęli prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już trzy punkty. Szczęśliwie nasza rodzima piątka wzięła się szybko do pracy. Dzięki wygraniu pięciu rund z rzędu zespół izaka odzyskał pozycję lidera w tym spotkaniu. Rywalizacja do końca pierwszej połowy przebiegała już na bardzo wyrównanym poziomie, a najlepszym tego dowodem była zaledwie jednopunktowa zaliczka polskiego składu przed przejściem na stronę atakującą.

W drugiej połowie wyrastający na lidera polskiej drużyny Kamil "Sobol" Sobolewski i jego koledzy zaliczyli piorunujący start. Cztery kolejne zwycięstwa pozwoliły na odskoczenie rywalowi w bardzo ważnym fragmencie pojedynku. Szwedzi zebrali się tylko na jednorazową odpowiedź, by po raz kolejny zobaczyć triumfujących Polaków w następnych dwóch potyczkach. Nie minęło wiele, a Team IzakOOO mógł wznieść ręce ku górze w geście zwycięstwa, kończąc batalię wynikiem 16:10.

To koniec spotkań z udziałem Polaków na dziś, jednak jeszcze tego wieczoru czekają nas dwa ciekawe starcia fazy grupowej, które śledzić można na oficjalnym kanale turnieju. Po więcej informacji o zawodach zapraszamy do naszej relacji tekstowej.