Organizatorzy iBUYPOWER Masters 2019 postanowili odsłonić wszystkie karty, jeśli chodzi o uczestników ich imprezy. Ostatnie wolne miejsce na zawodach padło łupem Teamu Liquid. Formacja zza oceanu została dokooptowana do pozostałej siódemki drużyn, które utworzyły bardzo ciekawe grono głodnych premierowego triumfu w 2019 roku ekip.

Amerykańsko-kanadyjski skład czeka zatem pierwszy turniej lanowy w nowym składzie. Niedługo przed końcem roku drużynę opuścili bowiem Epitácio "TACO" de Melo oraz trener zespołu – Wilton "zews" Prado. Miejsce brazylijskiego strzelca zajął doskonale znany kibicom w Ameryce Północnej Jacky "Stewie2K" Yip, a funkcję trenera przejął jego rodak Eric "adreN" Hoag. Mimo że zespół w przeciągu ostatnich 12 miesięcy regularnie plasował się w czołówce różnych turniejów, to jednak zwycięstw było jak na lekarstwo. W całym 2018 roku Liquid tylko dwa razy wzniósł puchar za pierwsze miejsce na zawodach.

Decyzję o roszadach mógł przesądzić przegrany, kolejny zresztą, finał dużej imprezy przeciwko Astralis. Obie drużyny spotkały się w decydującym pojedynku podczas grudniowych finałów ESL Pro League w Odense. Zawodnicy zza oceanu nie zdołali jednak zatrzymać rozpędzonych Duńczyków w drodze po wygraną nie tylko w prestiżowym turnieju, ale także w Intel Grand Slam. Liquid znowu musiało zadowolić się drugim miejscem. Taka sama lokata formacji Jonathana "EliGE" Jablonowskiego przypadła w ostatnim w ubiegłym roku notowaniu rankingu HLTV. Styczeń ma być jednak początkiem nowej historii drużyny, która wreszcie chce wyjść z cienia skandynawskich dominatorów sceny CS:GO.

Pełna lista uczestników iBUYPOWER Masters 2019 wygląda następująco:

Astralis Cloud9 compLexity Gaming FaZe Clan
Fnatic Ghost Gaming Team Liquid Luminosity Gaming

Zmagania w ramach iBUYPOWER Masters 2019 odbędą się 19-20 stycznia w AVALON Hollywood zlokalizowanym w Los Angeles. Ósemka uczestników powalczy łącznie o 200 tysięcy dolarów.