Choć skład UnderPressure sformowany został jeszcze w połowie października, to wschodnioeuropejska piątka długo pozostawała bez wsparcia żadnej organizacji. Teraz taki stan rzeczy uległ zmianie, bo w dywizję CS:GO niespodziewanie zainwestowali włodarze Runtime.gg, czyli niemieckiej firmy produkującej odżywki dla esportowców. Dla spółki z Berlina będzie to pierwsza przygoda z profesjonalną rywalizacją na najwyższym poziomie.

W składzie Runtime znajdą się więc między innymi Denis "seized" Kostin oraz Sergey "starix" Ischuk znani głównie z gry pod banderą Natus Vincere. Oprócz nich barwy niemieckiej organizacji reprezentować będą także doświadczony Dmitry "hooch" Bogdanov oraz dwaj znacznie mniej utytułowani zawodnicy – Nikolaj "kAliNkA" Rysakov i Alexander "scoobyxie" Marynych. Cały zespół przebywa obecnie na bootcampie, na którym przygotowuje się do występu na Minorze regionu CIS przed IEM Katowice 2019. To właśnie w stolicy Górnego Śląska podopieczni Vadima "MSE" Zimina po raz pierwszy przybiorą nowe trykoty.

Niemiecka organizacja krótko skomentowała pozyskanie swojej pierwszej drużyny: – Wywodzimy się ze sceny gamingowej, więc to najwyższy czas, by wejść także na scenę profesjonalną. Dzięki mieszance doświadczonych zawodników, którzy byli już kiedyś na szczycie, oraz wschodzących talentów czujemy się pewnie przed katowickim Minorem. To jest dopiero nasz początek i będziemy pomagać graczom w osiągnięciu ich najwyższego poziomu. 

Tak prezentuje się skład Runtime.gg: 

  • Denis "seized" Kostin
  • Nikolaj "kAliNkA" Rysakov
  • Sergey "starix" Ischuk
  • Dmitry "hooch" Bogdanov
  • Alexander "scoobyxie" Marynych
  • Vadim "MSE" Zimin – trener