W świadomości ludzi to właśnie Astralis utkwiło jako najlepsza drużyna minionego roku – i oczywiście nie było to bezzasadne. Plecy Duńczyków niemal nieustannie musiał oglądać Team Liquid, który dziś doczekał się pierwszego reprezentanta w przygotowanym przez serwis HLTV rankingu najlepszych graczy 2018 roku. Mowa tutaj o Jonathanie "EliGE'u" Jablonowskim, zawodniku z 15. miejsca.

Mający polskie korzenie 21-latek już niedługo wejdzie w piąty rok swojej przygody z Liquid. W tym czasie notował liczne wzloty i upadki, ale już od pewnego czasu zarówno on, jak i jego koledzy ustabilizowali swoją formę na tyle, że obecnie regularnie zajmują lokaty w ścisłej czołówce. Sam ELiGE w prestiżowym rankingu HLTV znalazł się drugi raz z rzędu, jednak w 2017 roku znalazł się o trzy oczka wyżej. Niemniej należy pamiętać, że tym razem rolę gwiazd przejął kanadyjski duet TL, przez co Jablonowski znalazł się nieco z tyłu. Ale tylko nieco, bo to właśnie Amerykanin miał ogromny wpływ na sukcesy odnoszone przez zespół m.in. podczas SuperNova Malta czy też lanowych finałów 7. i 8. sezonu ESL Pro League. Co ciekawe, podczas całego roku 2018 tylko dwukrotnie zakończył zawody z ratingiem poniżej 1,00 – taka sytuacja miała miejsce przy okazji Intel Extreme Masters Katowice 2018 oraz finałów 6. sezonu ECS.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
15. Jonathan "EliGE" Jablonowski Team Liquid
16. Miikka "suNny" Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard "rain" Nygaard FaZe Clan
19. Robin "ropz" Kool mousesports
20. Valdemar "valde" Bjørn Vangså North