fot. DreamHack/Adela Sznajder

HenryG: TUDSON powinien wylądować w czołowej polskiej drużynie jeszcze w tym roku

Henry „HenryG” Greer i jego drużyna podczas ASUS ROG Join The Republic Challenge ma za sobą pełen emocji półfinał zawodów. Spotkanie, które momentami przyprawiało o dreszcze, ostatecznie padło łupem drużyny reprezentującej Wielką Brytanię. W jej składzie doskonale radzi sobie polski gracz – Filip „TUDSON” Tudev, o którym w samych superlatywach w pomeczowym studio wypowiedział się kapitan zespołu.

Polak ma za sobą spore grono polskich fanów, którzy, sądząc po komentarzach na czacie, są najliczniejszą nacją śledzącą poczynania w Szwecji. Nic więc dziwnego, że w głosowaniu na najlepszego zawodnika półfinałowego starcia, miano to przypadło zdecydowaną większością głosów na konto naszego rodaka. HenryG uważa, że wyróżnienie to jest zdecydowanie adekwatne do gry, którą zaprezentował TUDSON. – W mojej opinii zasłużył na miano MVP. Był świetny. Podczas meczu miał wiele spokojnych, konsekwentnych momentów. AWP, AK47 – radzi sobie ze wszystkim – oznajmił Greer.

Brytyjczyk obecny w studiu został zapytany, czy widzi Polaka w takich organizacjach jak Virtus.pro czy AGO Esports. – Nie, nie, nie. On jest gotowy na wejście na poziom profesjonalny, ale nie prosto na sam szczyt. To by było absurdalne – twierdzi znany komentator i lider brytyjskiej drużyny na ASUS ROG. – To jest jego pierwszy poważny turniej lanowy, a on chce się wybić, pokazać się światu, co potrafi. Jest popularny w Polsce, ale profesjonalne organizacje nie dały mu jeszcze szansy. To jest zatem moja wiadomość do polskich drużyn z drugiego albo trzeciego szczebla: jeśli chcecie dodać kogoś do składu, to jest wasz człowiek. TUDSON powinien wylądować w czołowym polskim zespole jeszcze w tym roku – dodał.

HenryG w swojej wypowiedzi nie szczędził komplementów na temat młodego gracza. – Ten dzieciak jest niesamowity! Czasem nie wiedziałem co powiedzieć na jego akcje na serwerze. Nie widziałem czegoś takiego od dłuższego czasu. Znakomite umiejętności, 18 lat, gotowy by go uformować na kogoś fantastycznego – stwierdził Brytyjczyk. Kapitan zespołu w superlatywach mówi też o całej swojej ekipie. – Wszystkie te chłopaki są niesamowite, mają świetne możliwości. Mentalność to najważniejsza rzecz, nad którą musimy pracować. Oni wszyscy są młodymi mężczyznami i tak jak mówiłem wcześniej o TUDSONIE: ma 18 lat, łatwo się denerwuje, uderza pięścią w stół – muszę temperować takie zachowania, ale mam przeczucie, że ten skład może wspiąć się teraz na samą górę – skwitował HenryG.

Przed ekipą TUDSONA wielki finał imprezy, który obędzie się jutro o godzinie 20:00. W nim przeciwnikiem będzie polska piątka – Team IzakOOO, który w Szwecji prezentuje się naprawdę znakomicie. Po więcej informacji dotyczących ASUS ROG Join The Republic Challenge zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pewne zwycięstwo Teamu IzakOOO! Polska piątka w finale ASUS ROG JTRC 2019!

Aż sześciu Polaków zobaczymy w wielkim finale ASUS ROG Join The Republic Challenge. Do Filipa "TUDSONA" Tudeva dołączyła w pełni polska piątka z Teamu...