Play-offy T-Mobile Ligi Akademickiej wkraczają w decydującą fazę

Sesja zbliża się sporymi krokami w stronę studentów. Nie będzie to jednak jedyne gorące wydarzenie, które poruszy akademicką społeczność w najbliższym czasie. Już niebawem poznamy bowiem najlepsze drużyny i graczy w T-Mobile Lidze Akademickiej.

Na pierwszy ogień pójdą zawodnicy League of Legends. Już we wtorkowy wieczór rozegrane zostaną spotkania półfinałowe. W pierwszej batalii zobaczymy reprezentantów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy po dość gładkim pokonaniu Krasnoludów w ćwierćfinale, tym razem zmierzą się z Lwami z Politechniki Gdańskiej. Pomorzanie, którzy bronią mistrzostwa ligi, w swoim poprzednim meczu potrzebowali trzech map, by rozprawić się z niepokonanymi dotąd Duchami Puszczy z Politechniki Białostockiej. Drugą parę utworzyli wicemistrzowie ubiegłego sezonu i zdecydowani faworyci obecnego – Inżynierzy Politechniki Wrocławskiej oraz Watacha z Wojskowej Akademii Technicznej, która okazała się najlepsza w grupie B.

W środę czeka nas rywalizacja w StarCrafta II. Przed najlepszymi studentami w Polsce w tym tytule ligowe ćwierćfinały. Te, tradycyjnie o godzinie 18, zainaugurują Sebastian „Rodzyn” Leszczyński oraz Tomasz „NiBemben” Klepaczka. Niewiele później na serwerze pojawią Konrad „Angry” Pieszak i Tymoteusz „ArT” Makaran. Z czasem powinny jeszcze bardziej rosnąć emocje, bo w okolicach godziny 19:30 czeka nas starcie broniącego tytułu mistrzowskiego Szymona „Guru” Nieciąga z Aleksander „Sandro” Pisarek. Napięcie osiągnie maksymalny poziom podczas ostatniego tego dnia boju Radosław „RadekDana” Danowski spróbuje poskromić trzeciego zawodnika w ubiegłym sezonie – Szymona „Ziggy’ego” Filipka.

Niezmiernie ciekawie będzie w Overwatchu, ponieważ już w tym tygodniu poznamy triumfatora trzeciej edycji rozgrywek. W pierwszym półfinale, który zaplanowany jest na czwartek, zobaczymy Koziołki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekipa z Wielkopolski jak dotąd straciła tylko jedną mapę w lidze, wyrastając tym samym na zdecydowanego faworyta konfrontacji przeciwko Krasnalom z Politechniki Wrocławskiej. W drugim starciu wskazanie mocniejszego na papierze składu wydaje się dość proste, wskaże do akcji wkroczą absolutni dominatorzy obecnego sezonu – AGHresorzy. Zawodnicy z Krakowa podejmą Syrenki z Politechniki Warszawskiej, które jak na razie również mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Zwycięzców obu par zobaczymy na serwerze już w piątek, kiedy rozegrany zostanie wielki finał sezonu.

W weekend zobaczymy natomiast rywalizację najlepszych akademickich zespołów w najmłodszym tytule pod skrzydłami TMLA – Rainbow Six: Siege. Na początek Koziołki zmierzą się z Wikingami reprezentującymi Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Obie formacje do zera pokonały swoich konkurentów w ćwierćfinałach, a kosztem graczy z Poznania z rywalizacji odpadła najlepsza drużyna fazy grupowej – Orły z Uniwersytetu Warszawskiego. W drugim półfinale zagrają z kolei poznańskie Pyry, które sprawdzą dyspozycję Ninja z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Faworytem tej batalii są raczej reprezentanci Politechniki Poznańskiej, którzy w grupie nie stracili nawet punktu. Kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się w niedzielę 13 stycznia.

Harmonogram spotkań w najbliższym tygodniu T-Mobile Ligi Akademickiej prezentuje się następująco:

8 stycznia

League of Legends – półfinały

19:00 AGHresorzy [AGH] vs Lwy [PG] BO3
20:30 Watacha [WAT] vs Inżynierzy [PWR] BO3
9 stycznia

StarCraft II – ćwierćfinały

18:00 Rodzyn [UG] vs Nibemben [PWSZ] BO3
18:45 Angry [AWFiS] vs ArT [UJ] BO3
19:30 Guru [WSTiE] vs Sandro [UM] BO3
20:15 RadekDana [GUMed] vs Ziggy [UW] BO3
10 stycznia

Overwatch – półfinały

18:00 Krasnale [PWR] vs
Koziołki [UAM]
BO5
19:30 AGHresorzy [AGH] vs Syrenki [PW] BO5
11 stycznia

Overwatch – finał

19:30 Krasnale / Koziołki vs AGHresorzy / Syrenki BO5
12 stycznia

Rainbow Six: Siege – półfinały

18:00 Koziołki [UAM] vs Wikingowie [ZUT] BO3
20:00 Pyry [PP] vs Ninja [PJATK] BO3
13 stycznia

Rainbow Six: Siege – finał

20:00 Krasnale / Wikingowie vs Pyry / Ninja BO3

Transmisję ze wszystkich spotkań znajdziecie na oficjalnym kanale T-Mobile Ligi Akademickiej na Twitchu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

WiseWizards kończy działalność, OKOLICIOUZ bez drużyny

Niespełna cztery miesiące trwała przygoda Michała "OKOLICIOUZA" Głowatego z WiseWizards. 21-latek ponownie musi prowadzić poszukiwania nowego pracodaw...