Naehyun
fot. Riot Games

Naehyun drugim midlanerem KING-ZONE DragonX

Pierwszy poważny test nowo utworzonych formacji na koreańskiej scenie League of Legends jest już za nami. Mowa tutaj oczywiście o KeSPA Cup 2018, które koniec końców z niesamowitą łatwością wygrało Griffin. Sporym zaskoczeniem mogły być natomiast przeciętne wyniki SK telecom T1, Afreeca Freecs oraz KING-ZONE DragonX. Ostatnia z wymienionych ekip postanowiła wzmocnić nieco swój skład przed rozpoczęciem wiosennej rundy LCK 2019, zatrudniając dodatkowego midlanera, Yoo „Naehyuna” Nae-hyuna.

Naehyun rozpoczynał swoją przygodę z profesjonalną grą w League of Legends w 2016 roku w Teamie KungFu, jednakże ekipa ta zdecydowanie nie radziła sobie w chińskim LSPL. Mimo fatalnych wyników w Chinach, koreański midlaner został następnie zakontraktowany przez uczestniczące w EU LCS Origen. Drużyna Enrique „xPeke” Cedeño Martíneza nie miała jednaj najmniejszych szans w walce o play-offy i zaliczyła najgorszy sezon w historii rozgrywek, kończąc split z trzynastoma porażkami na swoim koncie. Naehyun i spółka nie zaskoczyli również w barażach, odpadając już po dwóch starciach. Później Koreańczyk postanowił podjąć się rywalizacji na tureckiej scenie, gdzie występował w trykotach takich formacji, jak Crew e-Sports Club oraz Beşiktaş Esports.

Ostatnie miesiące Naehyun spędził rywalizując w drugiej klasie rozgrywkowej Korei Południowej, przywdziewając barwy ES Sharks. Nae-hyun i jego kompani zdołali zająć piąte miejsce w fazie zasadniczej, lecz ich występ w play-offach nie należał do najbardziej udanych, dlatego też nie zobaczyliśmy ES Sharks w barażach o miejsce w LCK 2019. Mimo wszystko Naehyun najwidoczniej będzie miał okazję po raz pierwszy w swojej karierze zagrać w LCK, bowiem został zmiennikiem Heo „PawNa” Won-seoka, który z pewnością nie jest aktualnie w swojej życiowej formie.

Aktualny skład KING-ZONE DragonX prezentuje się następująco:

 Kim „Rascal” Kwang-hee
Moon „Cuzz” Woo-chan
Heo „PawN” Won-seok
Yoo „Naehyun” Nae-hyun
Kim „Deft” Hyuk-kyu
Park „TusiN” Jong-ik
Kang „Hirai” Dong-hoon
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 31 grudnia – 6 stycznia

Pierwszy tydzień 2019 roku za nami! Przez ostatnie siedem dni wydarzyło się wiele ważnych i ciekawych rzeczy, o których dowiecie się (lub przypomnicie...